Napjaink egyik legnépszerűbb sikerszerzőjének új könyvét olvasók milliói várták lélegzetvisszafojtva: Dan Brown Inferno című regénye szinte rögtön a megjelenést követően átvette a vezetést a Bookline TOP 50-ben.
A szeptemberi lista második helyén Csáki Judit írását, az Alföldi színháza - Öt nemzeti év című kötetet találjuk, amely kegyetlen őszinteséggel mesél a Nemzeti Színház Alföldi-korszakáról és a színész-rendezőről. A 3. helyet ezúttal a sikerlistán szinte már bérelt hellyel rendelkező Leiner Laura Bábel című regénye szerezte meg.
A régóta várt Infernóval nem csak Dan Brown tért vissza: főhőse, a sármos és intelligens szimbólumszakértő, Robert Langdon is újra felvette a kesztyűt, és nem is akármilyen kalanddal ajándékozza meg az olvasót. Langdon ismét az életéért küzd a Firenzén végigsöprő őrült hajsza során, miközben egy fiatal nő, Dr. Sienna Brooks társaságát élvezi. Bár a felállás némileg megszokott - az ismeretlen üldözők elől csak úgy menekülhetnek, ha Langdon beveti a történelmi homlokzatok mögött rejlő titkos átjárókkal és ősi rejtelmekkel kapcsolatos ismereteit -, Dan Brown még így is képes meglepetést szerezni. A regény érdekességét csak fokozza, hogy a történelem egyik leghátborzongatóbb irodalmi klasszikusának, Dante Poklának ihletésére született, és sokak szerint a szerzőnek ez az eddigi legellenállhatatlanabb és leggondolatébresztőbb regénye.
A dobogó 2. fokán az utóbbi hónapok egyik legtöbbet emlegetett rendezőjének munkásságáról, illetve az Alföldi Róbert vezette Nemzeti Színház 5 évéről szóló kötetet találjuk. Az Alföldi színháza - Öt nemzeti év című könyvben Csáki Judit színikritikus jó és kevésbé jó előadásokról, színészekről, közönségről mesél a volt igazgató kommentárjaitól kísérve. Kicsit cizelláltabb képet kaphatunk arról, milyen igazgató is Alföldi, hogyan látja a színházat vagy éppen a személyét érintő támadásokat.
Harmadikként ezúttal egy igazi hazai sikerszerző, Leiner Laura újdonsága futott be: a Szent Johanna gimi után most szabadabb vizekre evez, és a nyári fesztiválok fílingjét sűríti egy izgalmas, természetesen a szerelmi szálat sem nélkülöző regénybe. A Bábel egy olyan hazai fesztivált vetít elénk, ahol a zárónapon a Red Hot Chili Peppers a fellépő: a főszereplő Zsófi pedig 17 évesen, életében először tölt el itt egy hetet a barátaival, és olthatatlan vágyat érez, hogy személyesen találkozhasson a zenekar frontemberével, Anthony Kiedis-szel. Az önmegvalósítás, az öntudat szárnybontogatása a 4. helyen található Múzsa című tanácsadókönyvben is fontos szerepet kap. A szerzőnek, Braskó Csabának szemléletfejlesztőként az a hivatása, hogy a legbonyolultabb problémákra is meghökkentően egyszerű megoldásokat ad, amelyeket cégvezetők és fejlődni vágyó emberek egyaránt hasznosítani tudnak.
A listán hónapról hónapra rendíthetetlenül felbukkanók sorába Leiner Laura mellett szeptemberben Bartos Erika is beállt, megjelent ugyanis a mostanra már minden gyerek kedvencévé avanzsált Bogyó és Babóca legújabb kötete, a Bogyó és Babóca alszik (7.). Egy nem mindennapi visszatérőt is a listán találunk: Timur Vermes szatírájában (Nézd, ki van itt, 5. hely) maga Hitler éled fel napjainkban, és nem is olyan meglepő módon gyorsan megtalálja a helyét ebben a demagógia, nézettségi adatok és like-ok vezérelte világban.