SportÉrtékes győzelem a Baja ellen

2013. február 8., péntek

Értékes győzelem a Baja ellen

A szokatlan időpont ellenére meglepően sokan voltak csütörtök este a Hódtóiban. A Kosársuli végig hajtós, izgalmas mérkőzést játszott a tavalyi bajnokság ezüstérmese ellen, és mindent elsöprő harmadik negyedbeli játékával legyőzte a bajnoki tabella 4. helyén álló vendégcsapatot.

Nagyon lassan szállingóztak a nézők, így a legtöbben nem látták az első öt perc szenvedését. Egyszerűen képtelenek voltak Cziberéék kintről betalálni, miközben a bajai Mándity foghatatlan volt a palánk alatt. A cserék sem sokat segítettek: 6-6 után gyorsan 6-14 lett, ráadásul Vasra már a 3. faultot fújták rá 6 perc alatt. Különösen az irányítás nem működött, amit dr. Elek András azzal próbált korrigálni, hogy a 8. percben már a harmadik személy irányított. A védekezés javult ugyan, de sajnos még a büntetők is kimaradtak. A negyed 13-22-es vége nem sok jót sugallt a hazai győzelmi remények tekintetében.

A második negyedre szép lassan megtelt a nézőtér, és ekkor már azt láthatták a nézők - hogy Czuprák irányításával feljavult a Kosársuli támadójátéka. Utasi remekül összefogta a védekezést, Kukla (aki ebben a szezonban először játszott Vásárhelyen) foghatatlan volt a palánk alatt, de a visszaállt Vas Péter is sorra betalált. Czibere és  Nyilas kinti dobásai helyett Schéda és Utasi betörésekből szerezte sorra a pontokat. 35-35-nél úgy tűnt minden rendben lesz, de a vendégek Mándity révén ismét elhúztak. A közönségnek nem nagyon tetszett a játékvezetés, a bajaiak túl sok büntetőt dobhattak.

Szünet után Nyilas és Marinkovic közeli találataival tartották a hazaiak Hosszúékkal a lépést, felváltva estek a kosarak 44-48-ig. Ekkor Utasiék lehúzták a rollót: elképesztően jó védekezéssel 7 percig nem kaptak kosarat, miközben 17-et dobtak. Vejinovics remekül irányított, és zsinórban szerzett 11 pontjával eldőlt a meccs. 59-48-as eredménnyel zárult a harmadik játékrész.

Az utolsó tíz perc elején Utasiékat pihentette az edző, de Vas és Marinkovic pontjaival maradt az előny: 69-57. A Baja azonban nem adta föl, kihasználva néhány könnyelmű vásárhelyi támadást - szerzett labdákból felzárkóztak. (69-63) Jött a vásárhelyi időkérés, meg hármas csere - és minden helyreállt. Vas nagyon jókor bevágott egy triplát, majd egy duplát is - miközben Nyilas szép csendben értékesített hatból hat büntetőt. A bajaiak erőlködtek, a mezőnyjátékosok szereztek néhány bravúrkosarat - de a hátrányuk szép lassan nőtt. A 12 pontos hazai győzelem a második félidő alapján reális volt.

EnterHód Vásárhelyi KS - Bajai Bácska FKE 82-70 (13-22, 24-18, 22-8, 23-22)

NB I/B-s férfi kosárlabda mérkőzés

Hódtói Sportcsarnok, 350 néző - vezette: dr. Varga, Vadász, Borgula

Kosársuli: VEJINOVICS 13/3, Czibere 2, VAS 18/6, NYILAS 14, MARINKOVIC 16,

csere - Szilágyi 2, Mócsai 3, Czuprák 2, Kukla 4, UTASI 4, Schéda 4

dr. Elek András edző: "Nagyon értékes győzelmet szerzett a csapat. Tízenegy játékos lépett pályára, és mindenki kivette részét a sikerből. Vagy védekezésével, vagy pontszerzéseivel - néhányan mindkettővel. És még egy nagyon fontos dolog: a közönség ismét elégedett volt!"

Forrás: EnterHód Vásárhelyi Kosársuli SE

Kodály és Bartók zenéje kiégetve

A hódmezővásárhelyi majolika centenáriuma előtt tisztelgő kortárs iparművészek alkotásaiból február 10-én, vasárnap délben nyílik kiállítás az Alföldi Galéria Kossuth téri szárnyában. Képekkel!
Első fokon pert vesztett a Hódmezővásárhelyi Többcélú Kistérségi Társulás

A bíróság szerint a társulás és az alperesek között nincs olyan jogviszony, amely alapján a gyermekek kötelezhetőek lennének a térítésidíj-különbözet megfizetésére.

A Veszprém remek csapatmunkával, demoralizáló triplákkal és szoros védekezéssel hasonló módon lerohanta a kezdés után a Vásárhelyi Kosársulit.
Szúnyoggyérítés Vásárhelyen

Elindult a központi szúnyoggyérítés, amelyet évek óta a katasztrófavédelem irányít, de az önkormányzat is végeztet szúnyogírtást, szükség szerint többször is egy szezonban.

Már csak egy meccs van az 5. helyért
Már csak egy meccs van az 5. helyért Az NB I/B Zöld csoportjának 5. helyéért Győr ellen játszotta utolsó hazai mérkőzését a 2023/24-es szezonban a Vásárhelyi Kosársuli.

Elkezdődtek az idei érettségik
Elkezdődtek az idei érettségik A következő hetekben, május 3. és július 3. között 1161 helyszínen várhatóan több mint 112 700-an érettségiznek.

Rollerezés Vásárhelyen is
Rollerezés Vásárhelyen is Vásárhelyen is bérelhetők a Lime rollerek. 250 járművel, legalább 60 parkolóhellyel indult a szolgáltatás Hódmezővásárhelyen.

Megkezdődtek a 31. Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok
Megkezdődtek a 31. Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok Az állattenyésztő szakma számára ma már európai hírű a kiállításra a hazai és külföldi kiállítók 50 ezer érdeklődőre számítanak idén is.

Tömeg, jó hangulat - igazi majális fíling
Tömeg, jó hangulat - igazi majális fíling A cikk címét az április 30-án délután, este kilátogatóktól idéztük. A régi időket idézte a vásárhelyi önkormányzat által szervezett Népkert majálisa. Képekkel.

Már nincs messze az 5. hely
Már nincs messze az 5. hely A kérdés az volt a Hódtói Sportcsarnokban, hogy ki játszhat majd az 5. helyért az NB I/B Zöld csoportjában.