Kultúra, oktatásEötvös Bál 2016

2016. február 21., vasárnap
 

A nyitótánc a klasszikus "ruhasuhogás és elegancia" jegyében zajlott, míg a bál éjszakai táncában menettánc, twist és a rock and roll aratott nagy sikert.

 

 

Fotók: Baranovszky Jenő (VH)

 

 

 

Mivel idén a Kalmár Zsigmond Szakképzőnek iskolaestje lesz, a február 20-án tartott Eötvös Bál zárta a hódmezővásárhelyi báli szezont.  

 

A köszöntő szavak és a szokásos virágcsokrok átadása után Földes Gyula tánc- és illemtanár klasszikus táncokból összeállított koreográfiáját láttuk. Szokás szerint szinte „éltek” a báli ruhacsodák.

 

A szülők, hozzátartozók, a vendégek már csak a végeredményt látták, de mint tudjuk, sok-sok próba előzte meg  a bál legfőbb programját. Hónapok óta zajlottak a próbák. Mint megtudtuk, például az Eötvös József Szakképző táncosai október óta készültek a február 20-i bálra.

Földesi Gyula tánctanár (évtizedek óta az elegáns báli táncok emlékeinek egyik letéteményese) idén is nagy kínálattal állt a diákok elé, mondván válogassanak a zenékből és a táncokból. Így aztán kompromisszum született: a nyitótánc a klasszikus "ruhasuhogás és elegancia" jegyében zajlott, míg a bál második - 11 órás - táncában menettánc, twist és a rock and roll aratott nagy sikert.   

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Lövöldözés az országúton

Lövöldözés az országúton

A megállítási kísérlet alkalmával a rendőrök - mivel életük, testi épségük veszélyben volt -, több lövést adtak le, mégis csak az M5-ösön sikerült megállítani a járművet. .
Hét tanuló továbbjutott

Hét tanuló továbbjutott

Idén is drukkolhatunk vásárhelyi tanulókért a Szakma Kiváló Tanulója Versenyen. Három szakképző iskola hét tanulója jutott tovább.
Bajnokság házi ünnepséggel

Bajnokság házi ünnepséggel

Hódmezővásárhely volt a házigazdája az idény első fitkid versenyének, amely egyúttal kvalifikációs lehetőséget jelentett az Európa Kupára.
Milliókra bírságolták a vásárhelyi polgármestert

Milliókra bírságolták a vásárhelyi polgármestert

Márki-Zay Péter egy Facebook-videóban közölte, hogy a Kúria jóváhagyta a Nemzeti Választási Bizottság (NVI) bírságát. Szeretné ha gyűjtéssel segítenék a bírság kifizetését.
 

És ezt már olvasta?

A két győzelemig tartó párharcban az első már megvan
A két győzelemig tartó párharcban az első már megvan Május 7-én este hazai pályán kezdte az NB I/B Zöld csoport 9. helyéért zajló párharcot a Vásárhelyi Kosársuli.
 
Vásárhelyi szervezetek az NKA támogatási listáján
Vásárhelyi szervezetek az NKA támogatási listáján A Csongrád-Csanád 04-es választókerületben, az utóbbi hetekben nyilvánosságra került listában 4 vásárhelyi kötődésű alapítvány, egyesület, szervezet és KFT. kapott támogatást.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 18. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Visszaesőként sokba kerül az önbíráskodás
Visszaesőként sokba kerül az önbíráskodás A Hódmezővásárhelyi Járási Ügyészség vádat emelt egy férfival szemben, aki elcserélt autóját meg nem engedett módon követelte vissza.
 
Kilenc vásárhelyi érmes helyezés
Kilenc vásárhelyi érmes helyezés Gerendáson rendezték meg a VIII. Fehér Kupa és VIII. Spárta Kupa nevű ITF Taekwon-do versenyt.
 
Dombi Boglárka kapta idén a Mátray Attila díjat
Dombi Boglárka kapta idén a Mátray Attila díjat Hódmezővásárhely Megyei Jogú Város közgyűlése úgy döntött: a Mátray Attila díjat az idei évben Dombi Boglárka kapja meg.
 
Nagyszerű teakwondos eredmények
Nagyszerű teakwondos eredmények A Diákbajnokságról és Engrich Mariann Emlékversenyről húsz dobogós helyezéssel tért haza a Máté Taekwondo és Hapkido Sportegyesület.