Kultúra, oktatásEmlékezés a kommunizmus áldozataira

2018. február 18., vasárnap
 
Emlékezés a kommunizmus áldozataira

Kiállítással, könyv- és filmbemutatóval, rendhagyó történelemórákkal emlékeznek a kommunizmus áldozataira Hódmezővásárhelyen, az Emlékpontban.

 

 

 


 

A programsorozat február 20-án, kedden 17 órakor a közelmúlt hódmezővásárhelyi történelmét feltáró és bemutató múzeum vezetőjének, Miklós Péternek a katolikus egyház 1944 és 1950 közötti helyi történetét feldolgozó kötetének bemutatójával indul.

 

Hagyomány, hogy a kiállítóhely évfordulókhoz kapcsolódva az adott időszakot bemutató történelemórákat szervez középiskolásoknak. A következő napokban a múzeum történészei a Csongrád és Békés megyei kuláksorsokról és Takács Ferenc szociáldemokrata politikusról, az ideiglenes nemzeti kormány - a Rákosi-korszakban hazaárulás vádjával bebörtönzött - iparügyi miniszteréről beszélnek majd.

 

Az Emlékpont időszaki kiállítóhelyén február 23-án, pénteken 23 '56-os címmel nyílik tárlat Kis Adél festő-, valamint Oláh Katalin Kinga és Oláh Mátyás László szobrászművészek alkotásaiból. A művészek az 1956-os forradalom 23 ismert és kevésbé ismert szereplőjének portréját készítették el különböző technikával és eltérő látásmóddal.

 

Szintén ezen a napon mutatják be Stefka István Az üldözött Bethlen című, Bethlen István egykori miniszterelnök (1921-1931) életének utolsó éveiről forgatott dokumentumfilmjét.

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Tízéves az Egészséges Vásárhelyért Program

Tízéves az Egészséges Vásárhelyért Program

Példaértékű a Hódmezővásárhelyen tíz éve elindított program - jelentette ki Balog Zoltán szombaton Hódmezővásárhelyen.
A gránátalma jótékony hatása – Székbíró Zsuzsanna ajánlásával

A gránátalma jótékony hatása – Székbíró Zsuzsanna ajánlásával

Új, állandó rovatunkban a hódmezővásárhelyi természetgyógyász, több évtizedes tapasztalatait, gondolatait osztja meg olvasóinkkal.
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2

Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2

2025. 49. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
Retro - Hódmezővásárhelyi Szilveszter 1962

Retro - Hódmezővásárhelyi Szilveszter 1962

A 60-as évek Vásárhelyen. A vendéglátóhelyeket telt ház és hatalmas fogyasztás jellemezte, százával pukkantak a pezsgősüvegek és remek hangulat uralkodott.
 

És ezt már olvasta?

A vásárhelyi csapat továbbra is a 10. helyen áll
A vásárhelyi csapat továbbra is a 10. helyen áll A Pénügyőr győzelmekkel, a Kosársuli vereségsorozattal. A két csapat ellentétes előjelekkel várhatta az alapszakasz második félidejét.
 
Megnyílt a Mártélyi Szabadiskolát bemutató kiállítása
Megnyílt a Mártélyi Szabadiskolát bemutató kiállítása Mintegy kétszáz alkotást felvonultató kiállítás nyílt szombaton az Alföldi Galériában és Bessenyei Ferenc Művelődési Központban.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 1. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Várják a javaslatokat
Várják a javaslatokat Jelölés 'Hódmezővásárhely díszpolgára', 'Pro Urbe', valamint 'Signum Urbis Honorantis' kitüntetés adományozására.
 
Nyári gumival hóesésben
Nyári gumival hóesésben A felelőtlenség többszörös bajt eredményez, az emiatt balesetet szenvedő vétlen autósoknak és a kárelhárítást végző tűzoltóknak.
 
Az újév első babája Vásárhelyen
Az újév első babája Vásárhelyen Január elsején reggel 9:25-kor látta meg a napvilágot Hódmezővásárhely idei első újszülöttje.
 
Ünnepnapok, pihenőnapok 2026-ban
Ünnepnapok, pihenőnapok 2026-ban 2026-ban ismét 3 munkanapot helyeznek át, így hosszúhétvégékké egészítenek ki ünnepnapokat. Például a 2026-os év egy négynapos hosszúhétvégével fog kezdődni.