






A tavalyi esztendő után, különösen megragadó számomra folyamatában látni, hallani a népdalkörök fejlődését, mondta Budai Ilona népdalénekes a hódmezővásárhelyi ’Már minálunk verbuválnak ...” című nagy sikerű népzenei találkozó után.
Budai Ilona már tavaly is mentorálta Hódmezővásárhely és térségének népdalköreit. Információink szerint a mostani alkalom után, jövő év március 15-re ismét meghívást kapott a népdalénekes, amely egyúttal jelzi, hogy a népzenei találkozóval a szervező Petőfi Művelődési Központ hagyományt teremtett. Ennek legjobban a március 15-én a Mozaik Kamarateremben fellépett 14 együttes örül a legjobban.
Az idei résztvevők, a mártélyi Őszirózsa Népdalkör, a mindszenti Alkony Népdalkör, a Deszki Népdalkör, a Bánáti Betyárok, a kunszentmártoni Városi Nőklub, a tótkomlósi Rozmaring Népdalkör, Hódmezővásárhelyről a Belvárosi Népdalkör, a Nyugdíjas Szövetség Napraforgó Népdalköre, az Aranykalász Népdalkör, az Aranypáva Népdalkör, a Gazdasági Egyesület Délibáb Népdalköre, valamint a Gyulai Német Kisebbségi Önkormányzat Gyermekkórusa, a Kaláris Énekegyüttes és a Pacsirta Népdalkör. A találkozó mentora Budai Ilona Magyar Örökség, Életfa-díjas népdalénekes, aki már a harmadik alkalommal találkozik és mentorálja a helyi és a régióból érkező népdalköröket. Mint a Vásárhelyi Híreknek mondta, a tavalyi esztendő után, folyamatában látva különösen megragadó számomra látni, hallani a népdalkörök fejlődését. Ebben az az öröm, hogy van foganatja a tanácsaimnak, ami számomra különösen jó érzés. Hozzátette, az országban több mint ezer népdalkör és népzenei együttes dolgozik néha nagyon nehéz körülmények között azért, hogy a magyar népdalt terjessze, átadja, s vele örömet szerezzen szűkebb és tágabb környezetének. Ebben van nagyszerű szerepe a Hódmezővásárhelyen rendezett népdalköri találkozó résztvevőinek is. Végezetül Ratkó József költő szavait idézte: „Embernek ének őrzi az időt, az tartja számon minden eleinket! Hallgass meg egy semmicske éneket, s szíve járását hallod az időnek!”