GazdaságElindultak a gépek

2018. február 17., szombat
 
Elindultak a gépek

Február 16-án délelőtt hivatalosan is átadták a Délút kivitelezésében megvalósuló 1,8 milliárd forintos projekt munkaterületét.

 

 

 

 

 

 

 

1,8 milliárd forintos beruházás keretében hosszabbítja meg a Délút Építő és Bányászati Kft. a hamarosan elkészülő hódmezővásárhelyi északi elkerülőt az Erzsébet úti ipari parkig. Az 1,8 milliárd forintos projektben egy 3,2 kilométer hosszú utat és három körforgalmi csomópontot alakítanak ki. A tervek szerint a munkálatokkal novemberre készülnek el – derült ki a pénteki munkaterület-átadáson.

 

A Csongrád megyei város központján naponta 18-20 ezer gépjármű halad át tranzitforgalomban. A márciusban elkészülő keleti elkerülő út átadása után ez a terhelés mérséklődni fog, azonban észak felől minden nap több száz teherautó érkezik a déli ipari parkba. A most kiépülő új keleti elkerülő úton ezek a járművek is elérhetik céljukat Hódmezővásárhely központjának érintése nélkül.

A munkaterület-átadó sajtótájékoztatón a kivitelező Délútat, Juhász Lóránt gazdasági ügyvezető igazgató, Hegyesi István műszaki igazgató, illetve Belovai Dániel projektvezető képviselte.

 

A munkaterület-átadó sajtótájékoztatón Hegedűs Zoltán alpolgármester kifejtette, a város gazdaságfejlesztése szempontjából az egyik meghatározó beruházás indul el. Ez a fejlesztés fogja ugyanis összekötni az ipari parkot az északi elkerülővel, illetve a 47-es számú főúttal.

Hozzátette, az ipari parkot gyorsabban és energiatakarékosabban érhetik el majd a gépjárművek, az üzemi területre tartó teherautóforgalom nem fogja szennyezni több hódmezővásárhelyi városrész levegőjét.

 

A sajtótájékoztatón szintén beszédet tartó Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter elmondta: reményei szerint idén novemberre átadhatják a fejlesztést, amivel Hódmezővásárhely közlekedésbiztonsága és levegőminősége is érdemben fog javulni. A miniszter úgy fogalmazott, a márciusban elkészülő északi elkerülővel együtt ez a beruházás egy városi körgyűrűt hoz létre.

 

Kapcsolódó cikkünk:

 

Az év végére elkészül 



 
 
VH-Délép
 

Olvassa el ezt is!

Hullámzó játék - hárompontos vereség

Hullámzó játék - hárompontos vereség

Vas Péterék immár a harmadik meccsükön kaptak ki sorozatban úgy, hogy csak egy lépésre voltak a sikertől.
A megye ifjú zongoristái Vásárhelyen

A megye ifjú zongoristái Vásárhelyen

Valamennyi péczelys növendék sikerrel győzte le lámpalázát és játszotta el választott zongoradarabját a Bessenyei színpadán. Eredmények.
Rajzpályázatot díjaztak

Rajzpályázatot díjaztak

A rajzpályázatra a nagycsoportos korosztály mesefeldolgozásokat készített, amelyhez 8 ország meséiből készült könyv volt a kiindulási pontjuk.
Fölényes Tisza győzelem

Fölényes Tisza győzelem

Hódmezővásárhely-Mártély lakói számára a Tisza áradása mindig bajt jelentett, tegnap este a Kossuth téren viszont ezt az "áradást" ovációval fogadták. Frissítve: április 18.
 

És ezt már olvasta?

Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 18. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Visszaesőként sokba kerül az önbíráskodás
Visszaesőként sokba kerül az önbíráskodás A Hódmezővásárhelyi Járási Ügyészség vádat emelt egy férfival szemben, aki elcserélt autóját meg nem engedett módon követelte vissza.
 
Kilenc vásárhelyi érmes helyezés
Kilenc vásárhelyi érmes helyezés Gerendáson rendezték meg a VIII. Fehér Kupa és VIII. Spárta Kupa nevű ITF Taekwon-do versenyt.
 
Dombi Boglárka kapta idén a Mátray Attila díjat
Dombi Boglárka kapta idén a Mátray Attila díjat Hódmezővásárhely Megyei Jogú Város közgyűlése úgy döntött: a Mátray Attila díjat az idei évben Dombi Boglárka kapja meg.
 
Nagyszerű teakwondos eredmények
Nagyszerű teakwondos eredmények A Diákbajnokságról és Engrich Mariann Emlékversenyről húsz dobogós helyezéssel tért haza a Máté Taekwondo és Hapkido Sportegyesület.
 
Sikerült nyerni a harmadik meccsen
Sikerült nyerni a harmadik meccsen A kosársuli megismételte az első meccsen látott teljesítményt, ezúttal is 30 ponttal nyert, így megnyerte a párharcot és a 9. helyért játszhat a bajnokság végén.
 
Ismét a dobogó legfelső fokára állhatott a vásárhelyi Nagy Enikő
Ismét a dobogó legfelső fokára állhatott a vásárhelyi Nagy Enikő Április 18–19-én rendezték Hódmezővásárhelyen, a Gyarmati Dezső Sportuszodában a VI. Consolis ASA Nemzetközi Szenior Úszóversenyt.