
Már napvilágot látott a gazdasági tárca koncepciója a munka világának újraszabályozásáról - mondta Lázár János a Villeroy & Boch Magyarország Kft.-nél végrehajtott fejlesztéseket bemutató sajtótájékoztatón.
Képünkön Dr. Lázár János és Sebesi Bálint (Fotó:VH)
A Fidesz frakció határozottan támogatni fogja azt a kamarák által is megfogalmazott elképzelést, amely rugalmasabbá tenné a munka világát, figyelembe venné a munkaadók és a gazdasági szereplők érdekeit is, védve a foglalkoztatottak hosszú távú jövőjét – jelentette ki Lázár János frakcióvezető szeptember 15-én Hódmezővásárhelyen.
Már napvilágot látott a gazdasági tárca koncepciója a munka világának újraszabályozásáról - mondta a politikus a Villeroy & Boch Magyarország Kft.-nél végrehajtott fejlesztéseket bemutató sajtótájékoztatón.
Minden szereplőnek meg kell azzal barátkoznia, hogy az elmúlt húsz év hagyományait korrigálva, nemcsak a munkavállaló, hanem a munkaadó érdekeit is figyelembe kell venni az új szabályozás elkészítése során – hangsúlyozta a politikus.
A frakció még nem alakított ki egységes véleményt, mert egyelőre nem kapott törvénytervezet, ez akkor történhet meg, ha a jogszabály tervezett szövege bekerül a parlament elé – tudatta Lázár János.
A politikus rámutatott, az alaptörvény azon passzusából, amely nemcsak a munkavállalók védelméről rendelkezik, hanem kötelezi is őket - például a munkaadóval történő együttműködésre – következik, hogy olyan megoldásokat kell találni, amely a cégek érdekeit is figyelembe veszi, főleg akkor, ha az a magyar gazdaság szempontjából kiemelten fontos.
Ma a gazdaság érdeke az, hogy ne legyen több elbocsátás, a cégek meg tudjanak maradni, hogy rugalmasabb legyen a munka világa – mondta.
Sebesi Bálint, a Villeroy & Boch Magyarország Kft. ügyvezető igazgatójának felvetésére, amely a rövidített munkaidő intézményének bevezetésről szólt, amely németországi mintára lehetővé tenné, hogy például a megrendelések csökkenésekor, a vállalkozás oktatásra küldje dolgozóit, Lázár János kifejtette, mindenkinek közös áldozatot kell hoznia. Az állam járulékbevételről mond le, a cégnek is nyilvánvalóan pénzébe kerül az oktatás megszervezése, a munkavállaló pedig kevesebb bért kap - mondta Lázár János.