








Monori Beáta a csinos, vékony, szemüveges első évfolyamos hódmezővásárhelyi lány meglepte a kérdezőt. Ő ugyanis vadgazda mérnök szeretne lenni. Rögtön szabadkozva jelentette ki, őt nem vadászat, hanem a vadgazdálkodás motiválta, méghozzá vadasparkban szeretne dolgozni, óvni, gondozni a vadállatokat.
A Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kara a 21. század kihívásaira, az új, modern szakmák képzésére is felkészült. Erről is beszélt Dr. Bodnár Károly dékán, a szeptember 12-i tanévnyitón. A kar történetéről elmondta, jövőre lesz 40 éve, hogy Hódmezővásárhelyen beindult az agrár felsőoktatás, abban a jogelőd iskolában, amely a Dél Alföldön egyedülállóan 115 évvel ezelőtt kezdte el a mezőgazdasási képzést. Ez a tradíció kötelez, tette hozzá. „Ha hajót akarunk építeni, nem azzal kell kezdeni, hogy az ácsoknak szerszámot nyomunk a kezükbe és elindítjuk őket az erdőbe fát vágni, hanem először megszerettetjük velük a tengert.” A dékán ezzel a bölcsességgel fejezte ki reményét, hogy az egyetemi tanulmányaikat most kezdők, három év múlva gyakorlott, a szakmájukát szerető szakemberekként veszik majd át oklevelüket.
A Mozaik Kamarateremben, Dr. Kószó Péter, a város alpolgármestere és Balázs József, a Polgármesteri Hivatal oktatási csoportvezetője részvételével tartott tanévnyitó végén a dékán mind a 140 első évfolyamos hallgatót kézfogásával egyetemi polgárrá fogadta.
Végül pedig a dékán átadta Bordé Ádám második évfolyamos hallgatónak a Nemzeti Erőforrás Minisztérium köztársasági ösztöndíját.