
A Hódmezővásárhelyi Rendőrkapitányság munkatársa Dörmő Bettina rendőrzászlós a napokban a megyei rendészeti igazgató elismerését kapta.
A napokban sajtótájékoztató keretében elismerésben részesültek azok a rendőrök, akik az elmúlt tanévben az „Iskola rendőre” program során a leglelkiismeretesebben, a legprecízebben látták el ebbéli feladataikat, gondoskodva a rájuk bízott iskola és diákjai biztonságáról. A díjakat dr. Németh Károly rendőrezredes, rendészeti igazgató adta át, Hódmezővásárhelyen a legjobb „iskola-rendőr” elismerést Dörmő Bettina rendőrzászlós (képünkön), a Hódmezővásárhelyi Rendőrkapitányság munkatársa kapta.
Mint arról már írtunk, az „Iskola rendőre” bűn- és balesetmegelőzési program az idei tanévben is tovább folytatódik.
Természetesen Dörmő Bettina számára idén is „becsengettek”, hiszen az egyes iskolákban ő is folytatja előadásait. Amint azt a Vásárhelyi Híreknek elmondta, hódtói és csúcsi körzeti megbízotti munkája mellett is, nagyon szereti ezt a feladatot. Szeret gyerekekkel foglalkozni, jóllehet, mint mondta nem lehet ugyanarról ugyanúgy beszélni negyedikes általános iskolásoknak, illetve tizenegyedikeseknek. Na és persze a gyerekekkel először őt magát is el kell fogadtatni, ami általában könnyen megy. Arra a kérdésünkre, hogy hol nem megy könnyen, talányosan azt válaszolta, csak az egyik szakközépiskolában nem ment könnyen a dolog.
Azt is megkérdeztük, mi izgatja az iskolásokat, mit kérdeznek a leggyakrabban? A rendőrzászlós szerint, a fiatalok visszatérő kérdései, hogy a drogozásnál mi az ami büntethető, melyik szernek milyen a hatása? Aztán azt is gyakran kérdezik, mi van a verekedés esetében. Egy kicsit mindig a „határok feszegetését” érzi.
A nyolcadik éve rendőrként szolgáló Dörmő Bettina a rutinos előadók közé tartozik, részt vesz a D.A.D.A programban is. A mozaikszóban a betűk jelentése: Dohányzás – Alkohol - Drog – AIDS. A teljes oktatási program nyolc tanéven át, 6-14 éves korig kíséri végig az általános iskolás tanulókat. A meghatározott tematika és tananyag szerint havonta egy alkalommal – általában osztályfőnöki óra keretében – foglakozást tart a tanulóknak. Ezt a programot kizárólag rendőr oktathatja, mert ő olyan – rendőrségi gyakorlati tapasztalatokon alapuló – elsődleges, hiteles ismeretekkel áll a tanulók elé, melyeknek sem a pedagógusok, sem a szülők nincsenek birtokában.