









A fotók ugyan még keveset mutatnak, jóllehet már 50 %-os a beruházás készültségi foka. A munkálatok viszont intenzíven folynak, mert a 2, 7 milliárdos beruházásnak októberre kész kell lenni, hogy aztán a kéthónapos próbaüzem után decembertől teljesen új, modern, valódi 21. századi körülmények között fogadhassák és láthassák el Vásárhely és környékének betegeit.
Ez derült ki a június 24-én a Csongrád Megyei Egészségügyi Ellátó Központ Hódmezővásárhelyi intézménye - leánykori nevén az Erzsébet Kórház - megújuló osztályain és az új épületében tartott sajtóbejáráson.
Dr. Kallai Árpád főigazgató tájékoztatója és kalauzolása alapján már láthatók a központi „A" jelű épületben található diagnosztikai szárny felújításának részletei. Ez érinti a radiológiai egységet, a szülőszobát, az intenzív osztályt, valamint a központi műtőt.
Elmondása szerint 6 ágyas intenzív részleg épül, a szülészeten pedig egy császárszüléses műtő is lesz.
A szintén teljesen felújításra kerülő radiológia visszakerül a földszintre, az eredeti helyére. Kallai Árpád megjegyezte, hogy ősszel amikor a gépek, a CT visszatelepítésére kerül sor, egy rövid időre Makó látja el a vásárhelyi betegeket.
A vásárhelyiek által leginkább közérdeklődésre számot tartó új épületről a sajtóbejáráson elmondták, 1100 négyzetméteres hasznos tér épül. A többszintes épület első két szintjén kap helyet a járóbeteg szakrendelő. A földszinten, rögtön a bejárat mellett a központi gyógyszertár, az alagsorban a gyógyszertár laborrészlege, a fizioterápiás egység és a patológiai osztály kerül kialakításra. A patológián korszerű körülmények biztosítják majd a boncolást és a teljes körű szövettani vizsgálatokat. Török István, a kórház üzemeltetési osztály főmérnöke kérdésünkre elmondta, a jogszabályoknak megfelelően a kórház ellátási körzetéhez tartozó lakosságszámhoz kell kialakítani a kapacitást. A patológián 14 elhunyt tárolására lesz lehetőség.
Mint arról már a Vásárhelyi Hírekben írtunk a tervek szerint a jelenleginél több szintesre tervezték az új épületet. Ezzel kapcsolatban a főigazgató megjegyezte, a 2020-ig terjedő fejlesztési koncepció keretében, kettő további szint kialakítására van lehetőség, amelyekbe fekvőbeteg osztályok elhelyezésére lesz lehetőség. A könnyűszerkezetes tető alatt a tetőtérben a gépészeti eszközök kerülnek. A központi „A" épületet, valamint az új tömböt két szinten folyosó köti össze. Az átjárókkal és a belső liftekkel biztosítottá válik az épületek közötti teljes átjárhatóság.
Kallai Árpád kitért arra is, hogy amikor az új épületbe kerülnek a járóbeteg ellátó egységek, a kórház tömbjében több épület felszabadul, amelynek hasznosításán el kell gondolkodni.