Kultúra, oktatásDallamokkal telt meg a Károlyi Ház

2016. december 13., kedd
 

December 13-án a Liszt Ferenc Ének-zenei Általános Iskola 6. évfolyamos kamarakórusa Karácsonyi minikoncertet adott a Mária Valéria Keresztény Óvoda óvodásainak.

 

 

 

 

 

 

„Hagyománya van annak, hogy minden Karácsony előtt elmegyünk egy kis koncertet adni.”- mondta Forrainé Kószó Györgyi a Vásárhelyi Híreknek.

A Liszt Ferenc Ének-zenei Általános Iskola igazgatója hozzátette: „természetesen az Óvoda és iskolánk jó kapcsolatának építését is szolgálja a mininkoncert, amelyben versek, mesék, és karácsonyt idéző dallamok csendültek fel.”

 

A Károlyi Házban tartott hangversenyre Zagyi Orsolya tanárnő készítette fel a tanulókat. A hangszerek közül furulyát, klarinétot, fuvolát és hegedűt szólaltattak meg a kicsik nagy örömére. A program interaktív volt, hisz a kis óvodások is részt vettek benne: az elején és a végén Higi Emese és Miklósné Pap Szilva leendő első osztályos osztályfőnökök csábították közös munkára a csöppségeket.

 

Az óvodások közül többeknek is láthatóan megtetszett egy-egy hangszer és az általuk megszólaltatott hangok, így akár már jövő szeptembertől a Liszt Ferenc iskola tanulójaként a hangszerek valamelyikével közelebbi ismeretségre is szert tehetnek.  

 

Zárásként karácsonyi népénekeket énekeltek közösen. A kicsik a szemüket, a fülüket és a szívüket is kitárták a hangversenyen és mosollyal, vidámsággal búcsúztak el.

 

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Két éve a siker útján

Két éve a siker útján

A Magyar Bajnokság után a hazai táncsport egyik legrangosabb versenyén kétszer is dobogós helyezést ért el a Gálfi Petra - Rischák Balázs páros.
Hol a legjobb élni?

Hol a legjobb élni?

Tőlünk egy ugrásra, Bécsben a legjobb élni a világon a Mercer 2018-as listáján is. A hitelesnek elfogadott Életminőségi felmérésen Budapest a 76. helyen áll.
Diplomaátadó a Mezőgazdasági Karon

Diplomaátadó a Mezőgazdasági Karon

A Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kara 68. Diplomaátadó Ünnepi Tanácsülését tartja július 4-én. A 35 végzett hallgatóból négyen külföldiek
Egy kátyú életveszélyes fejsérülést okozott

Egy kátyú életveszélyes fejsérülést okozott

Hódmezővásárhelye Kishomokon a Vitéz utcában egy elektromos rollerrel közlekedő nő az éjszakai sötétségben nem vette észre a kátyút.
 

És ezt már olvasta?

Szabadtéri tűzesetek - idén már csaknem két és félszer több
Szabadtéri tűzesetek - idén már csaknem két és félszer több Az elmúlt napokban, hetekben jelentősen megnőtt a szabadtéri tűzesetek száma. 99%-át emberi tevékenység, emberi gondatlanság okozza.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025 2025. 23. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
A tulajdonrész mellett a Holokauszt múzeumot a Mazsihisz működteti
A tulajdonrész mellett a Holokauszt múzeumot a Mazsihisz működteti A Mazsihisz a várostól megkapta a vásárhelyi zsinagóga és az egykori zsidó népiskola épületéből álló ingatlanegyüttes 10 százalékos tulajdonrészét.
 
Nemzetközi sztárok és hazai kedvencek a nyár zárófesztiválján
Nemzetközi sztárok és hazai kedvencek a nyár zárófesztiválján  Az elmúlt évekhez képest már egy hónappal korábban előrukkolt a Coca-Cola SZIN a fesztivál öt nagyobb helyszínének teljes felhozatalával.
 
Újabb fejlemények kastély ügyben
Újabb fejlemények kastély ügyben A működtetést a szabadkígyósi és a békéscsabai önkormányzatokkal közösen valósítanák meg; megírták Lázár János építési és közlekedési miniszternek.
 
Gazdag volt a vásárhelyi Múzeumok Éjszakája
Gazdag volt a vásárhelyi Múzeumok Éjszakája Hat helyszín, tizenöt program, különleges tárlatvezetések, előadások, kincskereső játék és koncert is várta az érdeklődőket. Összefoglaló.
 
Múzeumok Éjszakája Vásárhelyen 2025
Múzeumok Éjszakája Vásárhelyen 2025

Országszerte számos múzeum, könyvtár és kiállítóhely nyitva lesz az év leghosszabb éjszakáján. Vásárhelyen is 6 helyszínen 19 programmal várják az érdeklődőket. Részletes program.