
Charlie angyalai sorozat főszereplői által halhatatlanná tett frizura, HÓDIKÖT ruhabemutató, Bundesliga-séró interaktív show-al és egy kis punkkoncetrettel fűszerezett éjszaka az Emlékpontban.
Immár hagyomány az Emlékpontban, hogy a Múzeumok Éjszakáján egy vidám múltidézésre invitálják a szocialista kísérlet időszakát bemutató közgyűjtemény látogatóit. Az idei évben sem lesz ez másképpen, ezúttal nemcsak a gardróbba, hanem a fodrászüzletekbe és a kifutók világába is bepillanthatnak az Emlékpontba betérők. Június 22-én, szombaton 18 órakor nyílik meg kiállítóhely és éjjel egy óráig az állandó és időszaki kiállítások mellett számos izgalmas programmal várják a (fél)múlt iránt érdeklődőket.
A felül sima, alul göndör, jellegzetes Farrah Fawcett, Jaclyn Smith és Kate Jackson frizurája, vagyis a legendás Charlie angyalai sorozat főszereplői által halhatatlanná tett frizura időtlen formája évek óta visszaköszön. A TV sorozat után Charlie-frizurának nevezett, daueres csavarással készülő hajviseletet a Múzeumok Éjszakáján az Emlékpontban idézik meg.
Este nyolc órakor Meszlényi Tamásné mesterfodrász interaktív múltidézésén a nyolcvanas évek várják a nosztalgiázni vágyókat: lesz HÓDIKÖT ruhabemutató és haj-show a már említett Charlie-frizurával és "Bundesliga-séróval", valamint az is kiderül, hogy melyek voltak a menő reklámok a rendszerváltás évtizedében. A mai napig cikinek tartjuk a német focisták által meghonosított hajviseletet, melyet a nyolcvanas években színészek és popsztárok tettek érdemtelenül népszerűvé. A Charlie angyalai sorozat inspirálta "felül sima, alul göndör" frizura otthoni elkészítése igen macerás volt, de a fodrászüzletekben készült mosás-berakásos, hajcsavarós-sütővasas megoldás Camea hajlakkal történő rögzítése sem volt egyszerű. A rögzítés pedig vagy alig megfelelőre sikerült vagy "véglegesre" - magyarul kifésülhetetlenre. Majd a „hideg dauer” térnyerésével ‑ a vegyi anyagok ismeretének hiányában és a gyenge minőségű kellékek miatt ‑ mindennapossá vált a vendégek hajszerkezetének tönkretétele, a hajak „elégetése". Ettől függetlenül mindenki tartós hullámot akart és az otthoni frizurabarkácsolás csodái megjelentek az utcákon: volt akinek birkásra sikeredett, mások áramütött hatást értek el.
Ebben az időszakban a punk érzés a frizuradivatban is hódított; e szubkultúra zenei világát a helyi fiatalokból álló Proletár zenekar rögtönzött koncertje hozza vissza – este fél tízkor - az Emlékpontban. A Múzeumok Éjszakájának zárásaként "becsöngetnek" Sztálinnak, a generalisszimusz 1953-as halálát anekdotákkal és kevéssé ismert történetekkel mutatja be Mészáros Tamás, a közgyűjtemény történésze.