FélpercesCélba ért az adomány

2018. április 4., szerda
 
Célba ért az adomány

A Németh László Gimnázium, Általános Iskola 10. A osztályos tanulóinak kezdeményezésére a Kárpátalján található Vári II. Rákóczi Ferenc Középiskola, a Mezővári Óvoda, valamint a Nagyberegi Református Líceum diákjai, óvodásai számára nagyszabású mesekönyv, ifjúsági regény és szépirodalmi könyvek gyűjtésébe kezdtek a vásárhelyi gimnázium tanulói, amely során több doboznyi könyv, játék gyűlt össze.

 

 

Ezeket az adományokat a HATÁRTALANUL! program által március végén az iskolába érkező kárpátaljai diákok vitték magukkal iskolájukba könyvtáruk állományának gyarapítására,  valamint adták át az óvoda kis lakóinak nagy örömére.

 
 
Forrás: NLG
 

Olvassa el ezt is!

A vásárhelyi kórház főigazgatója bepereli a polgármestert

A vásárhelyi kórház főigazgatója bepereli a polgármestert

Kallai Árpád szerint a vásárhelyi intézmény és az ott folyó ellátást minősítő állításaival Márki-Zay Péter megsértette a kórház 570 dolgozójának becsületét.

Nincs vásárhelyi döntős a szakmák versenyében

Nincs vásárhelyi döntős a szakmák versenyében

Az Eötvös, a Kalmár és a Corvin szakközépiskolákból évek óta mindig volt döntős. Vásárhelyen lesz a mezőgazdasági szakmák  országos döntője.
Pünkösdölő a Tájházban

Pünkösdölő a Tájházban

A Bessenyei Ferenc Művelődési Központ színes népi programmal várja a vásárhelyieket május 23-án délután 3-tól 5-ig, Pünkösd alkalmából.
Vásárhelyi szervezetek az NKA támogatási listáján

Vásárhelyi szervezetek az NKA támogatási listáján

A Csongrád-Csanád 04-es választókerületben, az utóbbi hetekben nyilvánosságra került listában 4 vásárhelyi kötődésű alapítvány, egyesület, szervezet és KFT. kapott támogatást.
 

És ezt már olvasta?

Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 22. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Rapcsák András szobráról döntenek
Rapcsák András szobráról döntenek Az egykori polgármester szobrának áthelyezését kezdeményezi a hódmezővásárhelyi közgyűlés - döntöttek a testület legutóbbi ülésén.
 
Értékteremtő Nevelési Díjakat adtak át
Értékteremtő Nevelési Díjakat adtak át Brunszvik Teréz Emléknapot és Szakmai Konferenciát tartott a Hódmezővásárhelyi Egyesített Óvoda teljes dolgozói állományának bevonásával.
 
Timeline játék a vásárhelyi Levéltárban
Timeline játék a vásárhelyi Levéltárban A Hódmezővásárhelyi Levéltár egy új, - Magyarországon családi, baráti körben, pubokban egyre népszerűbb - társasjátékra invitálja a vásárhelyieket.
 
Magyar Hősök Emléknapja
Magyar Hősök Emléknapja Koszorúzással emlékeztek a Kossuth téren, a Kincses temető Hősök parcellájánál, a katolikus temetőben, valamint a Szent István templom falán elhelyezett táblánál.
 
Útban a világhírnév felé
Útban a világhírnév felé Május elején Papp Jázmin az isztambuli világkupán vívott a felnőttválogatottban. Az ötödik helyet a kínaiak legyőzésével érdemelték ki a magyarok.
 
Nagy vásárhelyi siker a Suzuki Streetball bajnokságon
Nagy vásárhelyi siker a Suzuki Streetball bajnokságon

Május 30-án, Hódmezővásárhely adott otthont az idei Suzuki Streetball sorozat második rendezvényének.