SportBronzérmes lett a vásárhelyi Sápi Ferenc

2014. április 13., vasárnap
 
Bronzérmes lett a vásárhelyi Sápi Ferenc

Ismét az egyetemi- főiskolai hallgatóké volt a főszerep április 11. és 13. között, akik sorozatban negyedszer utaztak Debrecenbe, hogy megmérettessék magukat a Magyar Egyetemi - Főiskolai Vívó Országos Bajnokságon (MEFOB), a Békessy Béla Vívócentrumban.

 

 

 

 

Az esemény fővédnökei Dr. Kamuti Jenő, a Magyar Vívó Szövetség tiszteletbeli elnöke és a Nemzetközi Fair-Play Bizottság elnöke, valamint Prof. Dr. Jávor András, a Debreceni Egyetem rektorhelyettese.

Összesen 75 nevezővel indult el az idei Vívó MEFOB. A hódmezővásárhelyi Csomorkány Sportegyesületet Sápi Ferenc képviselte, aki a budapesti Zsigmond Király Főiskola hallgatója. A verseny férfi tőr egyéni számában 24-en indultak.

 

Magyary Ágnes edző tájékoztatása szerint, Sápi Ferencnek nehezen kezdődött a verseny. A két selejtező csoportot 6 győzelemmel és 4 vereséggel zárta, így a direkt kieséses tábla tizedik helyére rangsorolták. A 8-as döntőbe jutásért a hazaiak rutinos vívóját Serra Györgyöt, 15-4-re győzte le. A 4-be jutásért már nehéz ellenfél következett, a Honvéd fiatal junior korú válogatott keret vívójával Laczkovics Dániellel kellett megküzdenie. Ennek megfelelően változatos asszóban, nagy küzdelemben 15-12-re győzött. A döntőbe jutásért a papíron sokkal erősebb Zalaba Péter következett, aki felnőtt válogatott kerettag. A papírforma sajnos érvényesült, Zalaba Péter 15-2-re győzött.

 

A tőr versenyekhez képest szokatlan módon a 3-ik helyért is vívni kellett. A nagyarányú vereség után kellett helytállnia a vásárhelyi kiválóságunknak. Ez sikerült is 15-12- re Balázs Péter ellen, így Sápi Ferenc rosszabb kezdés után egyre javuló vívással, küzdelmes asszók révén a vívó Egyetemi és Főiskolás Bajnokság bronzérmese lett.

 

Vívó Országos Egyetemi és Főiskolás Bajnokság férfi tőr egyéni végeredménye:

 

1.Zalaba Péter Budapesti Műszaki Egyetem

2. Yotam Ullmann Debreceni Egyetem

3. Sápi Ferenc Zsigmond Király Főiskola

4. Balázs Péter Budapesti Műszaki Egyetem

 

Olvassa el ezt is!

Választás 2014 - Csongrád 4. - Dr. Lázár János nyert

Választás 2014 - Csongrád 4. - Dr. Lázár János nyert

A Nemzeti Választási Iroda adatai szerint, a szavazatok 100 százalékos feldolgozottságnál. A politikus ezzel mandátumot szerzett.
Varázslat lett, emlék marad

Varázslat lett, emlék marad

A költészet napját egy rendkívüli, a Vásárhelyi Esték sorozat részeként megtartott eseménnyel ünnepelte a városi könyvtár. Képekkel!
Három vásárhelyi pedagógus vehette át díszdiplomáját a Városházán

Három vásárhelyi pedagógus vehette át díszdiplomáját a Városházán

Három vásárhelyi pedagógus vehette át díszdiplomáját október 30-án a díszközgyűlésen.

Újabb helyi rádió a láthatáron

Újabb helyi rádió a láthatáron

A Hódmezővásárhely 99,8 MHz helyi vételkörzetű rádiós médiaszolgáltatási lehetőség használatára egy érvényes pályázat érkezett a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatósághoz.
 

És ezt már olvasta?

Olga köszöntötte a vásárhelyieket
Olga köszöntötte a vásárhelyieket Október 11-én hivatalosan is átadták Ölelő Olgát a nagyközönségnek. Jóllehet már hetek óta megkezdődött az érdeklődők „zarándoklása” a Kása-erdőbe.
 
Nyert a Kosársuli az egriek ellen
Nyert a Kosársuli az egriek ellen Október 10-én este az NB I/B Zöld csoportjának 3. fordulójában az Egert fogadta a Vásárhelyi Kosársuli és az előnyét végig őrizve magabiztosan győzött.
 
Bölcsödék, óvodák fejlesztése
Bölcsödék, óvodák fejlesztése Két helyszínen több, mint 40 millió forintos beruházás zárult az Önkormányzati fenntartású bölcsődékben. Óvodai fejlesztések is voltak a nyári szünetben.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2 2025. 38. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Még szinte el sem indult a fűtési szezon
Még szinte el sem indult a fűtési szezon Máris szénmonoxid veszély miatt vonultak ki a tűzoltók egy vásárhelyi és egy mindszenti családi házhoz. Időben érkeztek, ezúttal szerencsére nem volt áldozat. Hasznos tanácsok.
 
A tavalyi Őszi Tárlat fődíjasának önálló kiállítása
A tavalyi Őszi Tárlat fődíjasának önálló kiállítása Művészete klasszikusan modern, illetve korszerűen klasszikus, köszönhetően a középkort idéző aprólékos technikának és az ebből eredő míves megformálásnak.
 
Megnyílt az idei Őszi Tárlat
Megnyílt az idei Őszi Tárlat Október 5-én délben nyílt meg a Magyarország legnagyobb múltra visszatekintő kortárs képzőművészeti seregszemléje, a 71. Vásárhelyi Őszi Tárlat.