

Február 9-én Kalapis Sztoján SDB atya, a muzslyai Emmausz Fiúkollégium vezetője Hódmezővásárhelyre látogatott, hogy kérelmezze a kettős állampolgárságot. Dr. Kószó Péter alpolgármester fogadta őt az irodájában.
2010. október 23-án, Budapesten, a Sándor-palotában Schmitt Pál köztársasági elnöktől vette át a Kisebbségekért Díjat Kalapis Sztoján SDB atya, a muzslyai Emmausz fiúkollégium megálmodója és vezetője, aki a bánsági magyar szórványban végzett áldozatos és eredményes munkájáért érdemelte ki ezt a rangos elismerést.
Bolgár származásúként Erzsébetlakon született és magyar általános iskolába járt. Szlovéniában folytatta tanulmányait, ott fejezte be a gimnáziumot és a teológiát, és már akkor jól beszélt magyarul. A szülőfalujában a bolgárok a katolikus hit végett íratták gyermekeiket magyar iskolába, szülei is hasonlóképpen cselekedtek.
Kalapis Sztoján SDB, azaz Salesiani di Don Bosco, vagyis Don Bosco Szaléziak. A szalézi rendi szerzetest 1987-ben szentelték fel pappá és a rend alapítójának szellemiségét követve küldetésének érzi a fiatalok patronálását. A szalézi szerzetesek elsődleges küldetése az ifjúság nevelése, kollégiumok alapítása, vezetése. "Akartok valami jót tenni? Neveljétek az ifjúságot!" Ezek Don Boscónak, a rend alapítójának a szavai. Sztoján atya húsz évvel ezelőtt kezdte el ezt a munkát, a Vajdasági Magyar Cserkészszövetség megalapításával, majd a többi hasonló tisztség vállalásával, mint a püspökség ifjúsági és ministránsok referense. Muzslyán, az Emmausz Fiúkollégium alapítójaként és igazgatójaként 2002 óta fiatalokkal foglalkozik. Jelenleg közel 70 diák lakik a kollégiumban, ebből 8-an egyetemi hallgatók.
Február 9-én Kalapis Sztoján SDB atya, a muzslyai Emmausz Fiúkollégium vezetője Hódmezővásárhelyre látogatott, hogy kérelmezze a kettős állampolgárságot. Dr. Kószó Péter alpolgármester fogadta őt az irodájában. Kószó Péter a Vásárhelyi Híreknek elmondta, az atya 2008 óta Hódmezővásárhely tiszteletbeli polgára, ezért is volt kézenfekvő, hogy itt kérvényezi a kettős állampolgárságát. Az alpolgármester örömmel tette hozzá, hogy számára nagyszerű érzés volt egy olyan személyiséggel találkozni, aki az életét tette fel a szórványmagyarságért. Irodájában közel három órás szívélyes eszmecserét folytattak, majd azt követően Kalapis Sztoján leadta a hivatalos iratait, amelyek a kettős állampolgárság megadásához szükségesek.