
A „Vigyünk kézzel másolt Bibliát Ferenc pápának” elnevezésű kezdeményezéshez csatlakozott a vásárhelyi Kankalin néptáncegyüttes Cécó és Esthajnal csoportja is.
A hódmezővásárhelyi Kankalin Néptáncegyüttes több tagja is kézírásos oldallal járul hozzá, egy jó 30 évvel ezelőtti kezdeményezéshez. Eredetileg a Rómából hazaért Benyik György teológus kezdeményezésére indult el a másolás 1983-ban az általa szervezett illegális lelki táborokban. Ehhez számos kiváló teológus csatlakozott az évek során, mégis 1988-ban félbemaradt az írás.
Benyik, a szegedi Szent Gellért Templom plébánosa 2015-ben, a templom építésének 40. évfordulója alkalmából különleges dologgal szerette volna meglepni híveit. Úgy gondolta, hogy a kerek évforduló kiváló apropó lenne a másolás folytatására, így 2014. szeptember 30-án ismét útjára indulhatott a másolás. Előzetes tervek szerint pünkösd napjára, május 20-ra fejeződik be az írás.
A Biblia másolásába bekapcsolódó személyek 1-1 A/4-es oldalt töltenek meg kézírásukkal. A Kankalin néptáncegyüttes tagjai is több oldalnyi szöveg átmásolásával járult hozzá a kezdeményezéshez.
A másolásba korábban az EDF Démász Szeged Vízisport Egyesület igazgatója, a világbajnok kajakozó Petrovics Kálmán, illetve Papp Károly, rendőrezredes, a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság gazdasági igazgatója, Barna Gábor, a Szegedi Tudományegyetem Néprajz és Kulturális Antropológia Tanszék vezetője, valamint további jeles tudósok, közéleti személyiségek, több testvéregyház, de még a Szegedi Fegyház és Börtön is bekapcsolódott.
Az elkészült kéziratot szeptember 20-án a Szent Gellért templom 40. jubileumán fogják bemutatni. Ezt követően egy szegedi zarándoklat Rómába viszik, ahol átadják majd Ferenc pápának. A kézírásos mű valószínűleg a Vatikáni könyvtárban (Bibliotheca Apostolica Vaticana) kap majd helyet, olyan jelentős művek között, mint a heidelbergi Palatine könyvtár kéziratai, vagy a Codex Vaticanus, amely a legrégebbi ismert Biblia-kézirat.