
Mint arról tavaly decemberben írtunk, az 1958-ban épült hódmezővásárhelyi Városi Stadion és létesítményeinek átfogó fejlesztése kezdődött, hogy aztán megújulva, komplex sportközponttá váljon amatőrök, profik, vagy csak egyszerűen az alkalmilag sportolni vágyó vásárhelyiek számára.
Fotó: VH
A szkeptikusokat is meggyőzheti a máris látható változás, amely a háromlépcsős fejlesztési tervek első, most záruló szakaszának látványos megvalósítása.
A tervek első ütemében, 62,3 millió forintos felújítást hajtottak végre. A társassági adóból származó 43,7 millió forintot támogatáshoz 30 % önerőt, vagyis 18,6 millió forint tettek hozzá, számolt be Almási István alpolgármester, a július 27-én a Stadionban tartott bejárással egybekötött sajtótájékoztatón.
Mint elmondta, a projekt keretében mindkét füves pálya elektromos öntözőrendszert kapott, míg a hátsó füves pálya talaja is teljesen megújult. A centerpálya új, a modern kor követelményeinek megfelelő eredményjelzőt kapott. A kis műfüves pályára világítás került, a nagy műfüves pályára pedig hangosítás és egy 128 férőhelyes mobil lelátó, HFC felirattal. Biztonságtechnikai megfontolások miatt a Városi Stadion egy teljesen új kerítéssel lett gazdagabb. Az elavult elektromos főelosztót is le kellett cserélni.
Fekete Ferenc a város sportügyeiért felelős települési képviselő a sajtótájékoztatón arról beszélt, ez a projekt július 30. napján zárul, a tervek szerint azonban ezzel még nincs vége a stadionrekonstrukciónak, hiszen a Hódmezővásárhely Sportjáért Alapítvány pályázata jelen pillanatban is elbírálás alatt áll a Városi Stadion következő támogatási időszakra vonatkozó sportfejlesztési programja, ami az eddigieknél egy jóval nagyobb, nagyjából 1 milliárd forint körüli felújítást, fejlesztést tartalmaz.
Megírtuk, a három ütemben vázolt tervek második és harmadik ütemében a meglévő főépületrész átalakítása, valamint erre egy emelet ráépítése és a belső udvar lefedését szeretnék megvalósítani. A tervek szerint a földszinten a recepció, 2 nagy öltöző, az udvar beépítésével pedig 9 átlagos méretű öltöző kapna helyet kétoldalra nyíló vizesblokkal. Továbbá 2 játékvezetői öltöző, több iroda helyiség, szertár, mosoda és 3 WC épül meg. Az elképzelés szerint a földszinten egy ajándékboltot is berendeznek.
Az emeleten 10-12 négyágyas, valamint 3 kisebb szoba lesz, vizesblokkal. A tervezetben az emeletre egy étterem jellegű büfé is kerül. A funkcionális szobák mellett, egy orvosi szobával összekötött terhelés-élettani laboratóriumot is felszerelnek. Nem utolsó sorban az emelten helyet kapna egy multifunkcionális konferenciaterem is
A létesítmény külső részén, a második ütemben kerülne megvalósításra a jelenleg műanyaggal székekkel ellátott lelátórész könnyűszerkezetes befedése, VIP szektor, sajtóterasz kialakítása.
Fontos, hogy a stadion rekreációs jelleggel is funkcionáljon, ezért szintén a második ütemben valósulna meg két szabványos rekortán lábteniszpálya, kocogópálya, tollaslabda pálya, asztalitenisz, lengőteke, mini-mászófal.
A harmadik ütemben a várhatóan folyamatosan növekvő sportolói létszám miatt fontos egy új, 30x60 méteres, világítással ellátott műfüves gyakorlóterület építése. A biztonságos használat miatt a tervezett pálya mellett található atlétikai dobópálya köré védőhálót állítanának fel.
A harmadik ütem legfontosabb célkitűzése egy fedett, 20x40 méteres munkacsarnok megépítése a már meglévő kis műfüves pálya helyén, úgy, hogy az egy lábakon álló közlekedővel és futófolyosóval összeköttetésben áll a főépülettel. Szintén ebbe az ütembe tartozna a jelenleg aszfaltozott 20x40 méteres pálya műfűvel és világítással történő ellátása.
A tervezetben foglalt elképzelések beruházási értéke, az előzetes kalkuláció szerint, kevéssel meghaladja az egymilliárd forintot, amelynek - hasonlóan a most elvégzett felújítás finanszírozásához - 70 százalékát a társasági adó sportra felajánlható összegéből fedeznének.