A Kertvárosi iskolások az út során megismerhetik Erdély földrajzát, történelmét, irodalmát, és a határainkon túl élő magyarság mindennapi életét, kultúráját.
A hódmezővásárhelyi Kertvárosi Katolikus Általános Iskola a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. BGA-13-HA-01 sz. „Tanulmányi kirándulás hetedikeseknek” című pályázati felhívására benyújtott „Édes hazám Magyarország - édes Erdélyország”- barangolás a végeken című pályázata: 1 506 600 Ft összegű támogatást nyert. A pályázat lehetőséget nyújt az iskola tanulóinak egy „irodalmi, történelmi, honismereti, földrajzi barangolásra Erdély gyönyörű vidékén.
Az út során megismerhetik Erdély földrajzát, történelmét, irodalmát, és a határainkon túl élő magyarság mindennapi életét, kultúráját. Felveszik a kapcsolatot erdélyi magyar iskolákkal.
Segíti magyarságtudatuk, nemzeti összetartozásuk erősítését. Az ötnapos kirándulás Nemzeti Ünnepünk idejére esik, így lehetőség lesz március 15-e közös ünneplésére.
Fontos a tanultak érzelemmel való feltöltése, hogy a diákok jobban kötődjenek a tájhoz az ott élő emberekhez.
„Itt valójában Istenhez közel hiszi magát közel a természet nagyszerűsége által meghatott a világ semmisége fölé emelkedett ember, itt minden érzés isteni, minden gondolat ima minden eszme ihlettséggel határos”- olvasható Orbán Balázs Hargita című művében.
Március 14-18-a közötti időszakban ennek a gondolatnak a jegyében utazik Erdélybe a hódmezővásárhelyi Kertvárosi Katolikus Általános Iskola 46 fő 7. osztályos tanulója, valamint 5 fő kísérő pedagógusa.
Mind a diákok, mind a felnőttek lelkesen vesznek részt a fakultatívan vállalt előkészítő tevékenységben.
Mint az képeinken és video tudósításunkban is látható már egy témahetet is tartottak Erdélyről, megismerkedtek a táj földrajzával, látnivalóival, történelmével. Ajándékot készítettek, az utazás előtt szeretetdobozokat gyűjtenek a dévai gyermekotthon részére, március 15 – re műsort állítanak össze az ünnepi megemlékezéshez, valamint Kőmíves Kelemen című balladának a dramatizálását is megtanulják.
„A szülők nagyon örülnek a lehetőségnek, meghatódva hallgatták az 5 nap tartalmas programját. Reméljük, hogy még mélyebbé válik tanulóinkban a magyarság tudat érzése, valamint a nemzeti hagyományok tisztelete,” – mondta Juhászné Wolf Edit az iskola igazgatója.