
A korábbi esztendőkhöz képest sikerül megnégyszerezni az oroszországi értékesítés volumenét, mondta Rácz Árpád a hódmezővásárhelyi Eurotex Kft. textilipari vállalkozás ügyvezetője és egyik tulajdonosa.
Fotók: VH
Jelentősen növelhetik termelési kapacitásukat a további fejlesztésekkel, abból a 38,5 millió forintból, amit egy Európai Uniós pályázaton nyertek, jelentette be csütörtökön a cég telephelyén tartott sajtótájékoztatóján. Mint mondta, két korszerű síkkötőgépet vásárolnak, amelyek lehetővé teszik a növekvő igények kielégítését.
A jelenleg 100 fővel működő két évtizedes vállalat ezzel, az első ütemben 30-40 új munkahely létesítésével számol. Hozzátette, a létszámbővítés lehetőségének akadálya, hogy nincs elég szakképzett munkaerő. Nevezetesen varrónő, illetve a korszerű textilipari technikához értő szakember. Ezért az Eurotex Kft. összefogott több textilipari vállalkozással és az önkormányzattal együttműködve, a HISZK Kalmár Zsigmond szakiskolában kötőipari varrónőképzés indítását tervezik. Ennek nagy előnye, hogy a tanulók a gyakorlat során már eleve olyan gépekkel, technológiával találkozhatnak, amelyen a szakmai képesítés megszerzése után dolgozhatnak, mondta Rácz Árpád, akinek ez a téma, a Csongrád Megyei Kereskedelmi és Iparkamara Hódmezővásárhelyi Szervezetének alelnökeként a szívügye.
A piaci viszonyok elemzése során, arról is beszélt, hogy lehetőséget lát a közép- európai, így a hazai kisvállalkozások jövőjében, ugyanis az ázsiai, konkrétan a kínai gyártási költségek jelentősen emelkedtek, tömegtermelésre álltak be, aminek a jelen gazdasági helyzetben már nincs akkora felvevő piaca, illetve az úgynevezett Magreb térség, vagyis az észak-afrikai országok bizonytalan belpolitikai helyzete is az európai textilipar erősödését eredményezi. A szakember azt is hozzátette, versenyelőnyt jelent a nagyon jó minőség, az alacsony darabszám és nem utolsó sorban a vevők igényének rövid időn belüli teljesítése.
Rácz Árpád, a sajtó munkatársainak az elmondottakat, rögtön be is mutatatta az üzemben folyó munkán keresztül.
A Holló utcai üzemben az olasz, a német és az orosz piacra kerülő pulóverek nagyprecizitású kötőgépeken készülnek, minden egyes darab kifejezetten alapos minőségellenőrzésével. Láthattunk olyan kötőgépet is, amely a pulóvert varrás nélkül készre készíti.
A folyamatos fejlesztés és az ezzel párhuzamos innováció eredményezi a termelékenység növelését, a piacra jutást és a piacon maradást. Ez a nemrég elnyert 38 és félmillió is ezt szolgálja, összegezte Rácz Árpád, az Eurotex Kft. gazdasági filozófiáját.