
Először játszanak szabadtéri előadást jelnyelvi tolmácsolással Magyarországon: a Szegedi Szabadtéri Játékokon Az ember tragédiája című előadást így láthatják a nézők július 1-jén. Ingyen nézhetik meg a premiert a hallássérültek.
Először játszanak szabadtéri előadást jelnyelvi tolmácsolással Magyarországon: a Szegedi Szabadtéri Játékokon Az ember tragédiája című előadást így láthatják a nézők július 1-jén.
A Szegedi Szabadtéri Játékok igazgatósága a nagyothallók akadálymentesítésére is gondolt: a nézőtéren – összesen 120 szék környezetében – az idei évtől kezdve úgynevezett indukciós hurkot helyeznek el, amely segít felerősíteni a nagyothalló készülékek által fogadott jeleket. Ez a könnyítés nem csak Az ember tragédiája előadásain valósul meg, hanem a fesztivál valamennyi nyári produkciója esetében. Bátyai Edina, a fesztivál igazgatója felajánlotta, hogy a Siketek és Nagyothallók Országos Szövetségének szervezésében a szövetség tagjai július 1-jén ingyenesen nézhetik meg a mű bemutatóját. Kitért arra is, hogy a Szegedi Szabadtéri Játékokon évek óta biztosítják a speciálisan kialakított helyeket a mozgáskorlátozottaknak, akiknek bejutását a nézőtér oldalán kialakított rámpa segíti. Tapolczai Gergely fideszes parlamenti képviselő, a Siketek és Nagyothallók Országos Szövetségének volt ügyvezető igazgatója, a projekt fővédnöke a kezdeményezés jelentőségéről szólva kiemelte: nagyon sok siket és nagyothalló szeretne színházba járni, de eddig nem tehette, most itt van a lehetőség számukra. Úgy vélte, a projekt segítségével rendszeressé válhat az előadások jeltolmácsolása országos szinten. A színészek és az alkotók május 23-án kezdték a próbákat, az előadást július 1-jén és 2-án láthatják a nézők Szegeden.
A színészek – Évaként Ónodi Eszter, Ádámként Rátóti Zoltán, Luciferként pedig Trill Zsolt – izgatottan várják a számukra is újszerű próbafolyamatot. Később, a próbák alkalmával olyan további színházi ikonok ismerkednek majd a jelnyelvre tolmácsolt előadás szépségeivel mint Cserhalmi György, Gáspár Sándor és Földes László Hobo.