Kék hírekÁrverés helyett átverés

2014. november 8., szombat
 
Árverés helyett átverés

A Hódmezővásárhelyi Járási Ügyészség vádat emelt egy helybeli férfi ellen, aki olcsón megszerezhető árverési ingatlanok ígéretével csapta be a sértetteket.

 

 

A vádirat szerint a férfi több, árverésen és olcsón megszerezhető szegedi lakáshoz és garázshoz való jutás ígéretével vett át egy embertől közel 3 millió forintot. Miután a sértett hosszabb időre kórházba került, édesanyjától ugyanilyen ürüggyel további 1 millió forintot kért és kapott. A vádlott által ígért lakások megvételére soha nem került sor. Hasonló ígéretekkel csalt ki pénzt másik három sértettől, nekik 1,3 millió, 7 millió illetve 4,2 millió forint kárt okozott.

A vádlott a vádemeléskor más ügyben kiszabott szabadságvesztését töltötte.

 

Olvassa el ezt is!

Megnőtt a VTV nézettsége

Megnőtt a VTV nézettsége

Néhány éve a kereskedelmi televíziók mindent elsöprő nyomulását látva, a helyi televíziózás kiszorulását jósolták, sőt a szkeptikusok „a sírjára meg is rendelték a koszorút.”
Nyomkövetővel a kerékpárok ellopása ellen

Nyomkövetővel a kerékpárok ellopása ellen

A kerékpárosok városának is nevezett Hódmezővásárhelyen sokan örülnek majd a megoldásnak. Elriasztja a tolvajokat. A tulajdonosoknak meg kevesebbet kell izgulniuk.
Novemberi rendezvények a Tornyai János Múzeumban

Novemberi rendezvények a Tornyai János Múzeumban

Régészet, képzőművészet, roma- és társadalomtörténet is szerepet kap a Tornyai János Múzeum novemberi programkínálatában.
Impozáns napelempark épült Vásárhely határában

Impozáns napelempark épült Vásárhely határában

Ez lesz Magyarország egyik legmodernebb naperőműve, amely méretében, technológiai újításaiban és kivitelezési gyorsaságában is kiemelkedő.
 

És ezt már olvasta?

Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2 2025. 46. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Négyéves a tramtrain
Négyéves a tramtrain Eddig több mint 93 alkalommal kerülhették volna meg a Földet az Egyenlítő mentén, de akár közel ötször is megjárhatták volna oda-vissza a Föld-Hold távolságot.
 
A Wenckheim kastély ügy - epilógus
A Wenckheim kastély ügy - epilógus A pályázat támogatást kapott, így a kastély teljes fenntartása Békés vármegye kezébe került. Közel egymillárd lesz a további felújításra.
 
Eljárás indult egy hódmezővásárhelyi férfival szemben
Eljárás indult egy hódmezővásárhelyi férfival szemben Megöléssel fenyegette volt élettársát, illetve egy csákánnyal megsebesítette a nő egyik ismerősét.
 
Egy nappal hosszabb lesz a a DEJA VU Fesztivál 2026-ban
Egy nappal hosszabb lesz a a DEJA VU Fesztivál 2026-ban Minden eddiginél nagyszabásúbb koncepcióval tér vissza 2026-ban Magyarország legnagyobb retro fesztiválja. Kezdődik a bérletárusítás.
 
A Kosársuli feljött a tabella 7. helyére
A Kosársuli feljött a tabella 7. helyére Másfél hónap után ismét hazai pályán játszott bajnokit a Vásárhelyi Kosársuli, és zsinórban négy elveszített mérkőzést követően újra nyerni tudott.
 
Árakat emel az önkormányzat
Árakat emel az önkormányzat

A kormányzati elvonások és inflációs terhek miatt, illetve az új, költségnövelő állami előírásokra és adminisztratív terhekre való tekintettel.