
A mostani gyerekeknek nincs élő tapasztalatuk az elmúlt rendszerről, ezért is volt különleges élmény számukra az Emlékpont megtekintése.
Nagy élmény volt az Alsóvárosi Általános Iskola diákjai számára a vásárhelyi Emlékpont megtekintése – tudtuk meg Tibai József igazgatótól, aki sajnálja, hogy csak kevés időt tölthettek a múzeumban, melynek körbejárására, a rendhagyó kiállítás alapos megismerésére szerinte fél nap sem elegendő. A május 13-i kirándulás előzménye, hogy a szegedi önkormányzati képviselők támogatták Hüvös László tanácsnok előterjesztését, s a létrejött megállapodás értelmében a szegedi általános és középiskolások ingyenesen látogathatják az intézményt.
„Egy egész napot is el tudtunk volna tölteni az Emlékpontban, hiszen ott rendelkezésre állnak olyan anyagok és tárgyak, amik igazán élővé teszik a bemutatott történelmi korszakot” – számolt be a múzeumlátogatás során szerzett benyomásairól Tibai József. Az Alsóvárosi Általános Iskola igazgatója elmondta, hogy jövőre is biztosan elviszik az akkori nyolcadikosokat. A mostani gyerekeknek nincs élő tapasztalatuk az elmúlt rendszerről, ezért is volt különleges élmény számukra az Emlékpont megtekintése.
„Történelemtanárként pontosan tudom azt, hogy mennyivel könnyebb elsajátítani egy korszak ismereteit, ha személyes élmények és tapasztalások kapcsolódnak hozzá. Erre mindenképpen alkalmas az Emlékpont rendkívül korhű kiállítótermeivel, és önkormányzati képviselőként lehetőségeimhez mérten segíteni szeretném, hogy az Alsóvárosi Általános Iskola tanulói megtekinthessék” – fogalmazott Hüvös László tanácsnok, aki a diákok utazását képviselői keretéből finanszírozta.
A szegedi iskolások két intézmény megtekintése közül választhatnak, az Emlékpont mellett a Holokauszt Múzeumot is megismerhetik. Az Emlékpont az 1945 és 1990 közti történelmet helytörténeti vonatkozásokon keresztül mutatja be, s az intézményvezető tapasztalatai szerint ezt a korszakot sokkal jobban meg tudják érteni a diákok a tárgyi emlékek és egyéb korabeli kiállított tárgyak révén, mint egy egyszerű tanórán.