




Az elmúlt 10 napban Vásárhely és környékén már a harmadik esetben mentettek ki idős embert a saját lakásából. Legutóbb január 8-án, a vásárhelyi tűzoltók segítségével jutottak be a mentősök Mindszenten, egy harmadik emeleti lakásba.
Az idős asszony lakásába nem tudott bejutni az egészségügyi személyzet. A tűzoltók rövid idő alatt a helyszínre értek, majd kéziszerszámokkal feszítették fel a lakás bejárati ajtaját.
Szintén január 8-án késő este a 451-es úton, Csongrád közelében megcsúszott és árokba borult egy személyautó. A műszaki mentés során áramtalanították a járművet, majd drótkötéllel vontatták ki az árokból. A sofőr nem sérült meg a balesetben.
A szombati nap - szerencsére - esemény nélkül telt el, nem érkezett bejelentés a szegedi főügyeletre.
10-én vasárnap viszont egy hajléktalan kunyhója gyulladt ki Szegeden, a Szabadkai út mellett. A szegedi egység a felderítést követően egy vízsugárral oltotta el a lángokat, amelyek a tíz négyzetméteres építmény környezetére is átterjedtek. A tűzben senki sem sérült meg.
A tűzoltók munkája nemcsak a tűz és a különböző balesetek elhárításából áll, télen még a „jég okozta problémákkal" is meg kell küzdeniük. Szerencsére még nagyobb hóesés nem volt, amikor a tetőkön összegyűlő jeget, havat kell eltávolítani azért, nehogy váratlanul nagy tömegben lezúdulva balesetet okozzon. Mivel a télnek még nincs vége, sőt a hét második felére visszatérnek a mínuszok, valószínű ismét befagynak a vizeink. A beszakadó jég okozta balesetek is tűzoltók „hatáskörébe” tartoznak. Ez a munka - tekintettel a veszélyességére - különösen nagy felkészülést igényel.
Éppen ezért a Csongrád Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság Szegedi Katasztrófavédelmi Kirendeltsége, valamint a Szegedi Vízimentő és Tűzoltó Szakszolgálat a napokban közös gyakorlatot tartott a szegedi evezőspálya befagyott taván.
A gyakorlat célja az volt, hogy a tűzoltókat valós körülmények között készítsék fel a jeges vízből történő mentésekre. A tűzoltók felmérték, hogy milyen eszközök alkalmasak arra, hogy egy bajba jutott embert a lehető legrövidebb idő alatt és a legbiztonságosabb körülmények között a partra juttassanak. (Képeink) A mentésnél elsődleges a biztonság, ezek után jön a gyorsaság. Minél hamarabb ki kell emelni a sérültet a vízből, hiszen a kihűlés visszafordíthatatlan károsodásokat, sok esetben halált okozhat.