









A Németh László Városi Könyvtár előterében, az elmúlt esztendő munkáinak összegezése Bajusz István festőművész december 12-én nyílt kiállítása. A szivárvány minden színét felvonultató tárlatot az alkotó csupán így jellemezte: „Minél változatosabban, minél többet tud valaki mondani, annál több mindent tud a színekből is kiolvasni.”
„Kicsit realista, kicsit átköltött, de talán még egy kicsit az absztrakt is fellelhető a műveim között.” Foglalta össze festményeinek jellemzőit mai kiállításán Bajusz István. A művésznek már harmadik alkalommal nyílik tárlata a könyvtárban, ahol most is igen nagy számú érdeklődő gyűlt össze. A festményeket a fantasztikus színvilág jellemezte. Nem formák, hanem színek adták meg egy-egy mű témáját is.
„Az eddigi évektől eltérően, a fő változás a színvilág” – kezdte saját alkotásainak elemzését a festő. „A színek azt jelentik a képeimen, amit az életben a beszéd, a mondatok. Minél változatosabban, minél többet tud valaki mondani, annál több mindent tud a színekből is kiolvasni.”
A művész nem csupán bemutatni szerette volna az eltelt év alkotásait, hanem kritikát is vár az érdeklődőktől. „Remélem, nem csupán megnézik az emberek a műveimet, hanem elmondják a véleményüket is. Így tudom meghatározni a folytatást. Számítok a vásárhelyiekre, hogy megosszák velem a képeimről alkotott nézeteiket. Egyszóval számítok mindenkire, főként a helyi művésztársadalom kritikus szemére is. Ezt látom a fejlődés megfelelő útjának.”
A megnyitón, Hézső Ferenc festőművész ajánlotta a tárlatot az egybegyűltek figyelmébe.
„Ő a társam, mégpedig olyan formában, hogy tanácsaival, legyen az pozitív, vagy éppen negatív, vezet az úton előre. Persze önállóak a műveim, de a Hézső Ferenc segítségéért mindig hálás vagyok” mondta Bajusz Sándor.
A képek rendezésénél, a múlt – jelen - jövő kapcsolatát szimbolizálta a művész. A múltbéli képekhez kapcsolódik az új, változatos színvilág, mely a tárlatot végignézve, az elvonatkoztatott festői gondolatokban ér véget.