
Március 20-án Csengey Dénes emlékest volt az Emlékpontban. A rendszerváltás előtti demokratikus ellenzéki mozgalmak egyik vezéralakjának az emlékét, irodalmi és közéleti munkásságát idézte fel Kulin Ferenc irodalomtörténész, az MDF egykori frakcióvezetője és Löffler Tibor politológus az Emlékpont Rendszerváltó portrék – rendszerváltó mondatok sorozatában.
A huszonöt évvel ezelőtti rendszerváltoztatás egyik sorsfordító eseménye volt a Magyar Televízió előtt zajlott ellenzéki demonstráció 1989. március 15-én, amelyen "az MTV bejárata előtt gyerekek és fiatalok Szabad magyar televízió fölíratú transzparenst feszítettek ki, ezzel jelezve a tévé jelképes elfoglalását" - írta korabeli tudósításában a Magyar Távirati Iroda. A rendezvényen Cserhalmi György színművész olvasta fel az ellenzékiek 12 pontos kiáltványát, majd Csengey Dénes, a Magyar Demokrata Fórum alapítója és elnökségének tagja tartott szónoklatot a szabad sajtóról. Beszédében kinyilvánította, hogy az MTV az egész magyar nemzeté és nem a kormányé, ennek nyomatékosításaként szimbolikus kézrátétellel foglalta le a székházat. "Tőlünk ne féltse senki a televíziót! Nagyon fogunk vigyázni rá, mert a miénk! És ugyanígy senki ne féltse tőlünk Magyarországot! Nagyon fogunk rá vigyázni, mert a miénk. " - mondta a feltétel nélküli rendszerváltozás híveként is jellemzett író, politikus.
Az 1953-ban Szekszárdon született Csengeyre egykori barátja Elek István újságíró, közíró úgy emlékezett, mint a hivatalosság őrizte határokat átlépő, merészen bíráló, szemléletes képekkel szónoklóra, hihetetlen energiától fűtött demokrácia-, sőt nemzetalapító, újraalapító becsvággyal, ambíciókkal megáldott, megvert nemzedékszervezőre.