SportA sportsikerek ízlelgetésének helye

2017. május 21., vasárnap
 
A sportsikerek ízlelgetésének helye

A németországi Sindelfingen volt ismét a házigazdája a 15 éven aluliak Nemzetközi Taekwondo Bajnokságának. Május 20-án 22. alkalommal rendezték meg a Nemzetközi Gyermek Taekwondo Bajnokságot.

 

 

 

 

 

Az edzők véleménye szerint ez a verseny a gyerek taekwondosok számára a sportsikereik elindításának, a versenyzés örömének, tapasztalat szerzésének nagy lehetőségét rejti magában.  

 

A hódmezővásárhelyi Máté Taekwondo & Hapkido KHSE idén is több versenyzővel nevezett be a versenyre. Az egyesület számára nem ismeretlen a sindelfingeni Kristály Sportpalota.

Évek óta írunk arról, hogy az ott rendezett Európa legnagyobb gyermekviadalán szép sikert érnek el a Máté Taekwondo sportolói.

Idén is így történt, hiszen összesen 6 arany-, 5 ezüst-, és 4 bronzérmet szereztek az ifjú vásárhelyi taekwondosok.

A Formagyakorlat versenyszámban pedig csapatkupa második helyezettjei lettek.

 

Eredmények:

 

Küzdelem versenyszámban:

8-9 éves korosztály “B” kategóriában:                          Tomaskovity Zoé -36 kg II. helyezés

                                                                                     Lévai Levente -39 kg III. helyezés

10-11 éves korosztály “B” kategóriában:                      Acsai Vivien -46 kg I. helyezés

 

12-13 éves korosztály “B” kategóriában:                      Acsai Richárd -50 kg I. helyezés

                                                                                      Maczelka Vivien -53 kg I. helyezés

14-15 éves korosztály “B” kategóriában:                      Fejes Boglárka +64 kg II. helyezés

 

Formagyakorlat versenyszámban:

9 év vagy fiatalabb korosztály “B” kategóriában:          Lévai Levente II. helyezés

                                                                                     Tomaskovity Zoé III. helyezés

10-11 éves korosztály “B” kategóriában:                       Acsai Vivien II. helyezés

12-13 éves korosztály “B” kategóriában:                       Maczelka Vivien I. helyezés

                                                                                      Acsai Richárd I. helyezés

14-15 éves korosztály “B” kategóriában:                       Fejes Boglárka I. helyezés

                                                                                      Sárai Kata II. helyezés

Családi formagyakorlat verseny:                                    Lévai Ildikó III. helyezés

                                                                                     Lévai Levente III. helyezés

 

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Gének csatája a virágágyásban

Gének csatája a virágágyásban

Látott már narancssárga virágú petúniát? Ha igen, akkor azonnal meg kell semmisíteni, adta ki a riasztást a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal. 
Decathlon kosárlabda döntő állomása volt Vásárhely

Decathlon kosárlabda döntő állomása volt Vásárhely

Összesen 47 csapat versengett a győzelemért május 20-án szombaton Hódmezővásárhelyen,a Kossuth téren. Videón visszanézheti az összes meccset!
A végére nem meredt energia

A végére nem meredt energia

Október 31-én este a sereghajtó PTE-PEAC vendégeként folytatta az NB I/B Zöld csoportját a Vásárhelyi Kosársuli.
Vásárhelyi fodrász Shanghajban versenyezhet

Vásárhelyi fodrász Shanghajban versenyezhet

A hódmezővásárhelyi Nagypál Dóra is ott lehet jövőre Shanghajban a 48. WorldSkills versenyen, amit szakmák olimpiájaként is szokták emlegetni.

 

És ezt már olvasta?

Hódmezővásárhelyre látogatott a francia nagykövet
Hódmezővásárhelyre látogatott a francia nagykövet Többek között tárgyaltak Vallaurisról, Hódmezővásárhely testvérvárosa kapcsán arról, hogy miként lehetne élénkíteni a két város közötti kapcsolatot.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2 2025. 42. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Mindenszentek és halottak napja
Mindenszentek és halottak napja Lelkileg nagy vigasztalás a hátramaradottaknak, hogy tehetnek valamit elköltözött szeretteikért imával, vezekléssel, szentmisével. Gyertyákat, mécseseket gyújtunk az elhunytak emlékére.
 
Jókai Mór és Vásárhely
Jókai Mór és Vásárhely Október 27-én rendezték a 48. Csongrád Megyei Levéltári Nap hódmezővásárhelyi rendezvényét a Bajcsy-Zsilinszky Endre utca Levéltárban.
 
A zongorák királya a Péczelyben
A zongorák királya a Péczelyben Steinway & Sons zongorát kapott a Péczely Attila Alapfokú Művészeti Iskola. Hamarosan koncerttel avatják fel.
 
Rádió 1 Vásárhelyen is
Rádió 1 Vásárhelyen is A Rádió 1-nek az országban 46 frekvencián, vagyis ennyi településen szól helyi rádióként. A 47-dik Hódmezővásárhely lett.
 
Készül a monográfia újabb kötete
Készül a monográfia újabb kötete A munka tavaly kezdődött, és várhatóan 2028-ban kerül a nyomdába az újabb nagy monográfia. 21 szerző dolgozik rajta, részben a vásárhelyi levéltárra támaszkodva.