
A múltba vetett gyökereink megőrzésének fontos eszköze a magyar beszéd, ének, tánc - vallja Budai Ilona népdalénekes, aki a március 15-i hódmezővásárhelyi népzenei találkozó mentora.
Március 15-én nagyszabású népzenei találkozó lesz a Mozaik Kamarateremben. A műfajt kedvelőket külön megörvendeztetheti, hogy a találkozó mentora Budai Ilona (59) Magyar Örökség, Életfa-díjas népdalénekes (képünkön), aki maga is színpadra lép majd. Mint azt a Vásárhelyi Híreknek elmondta örömmel tesz eleget a meghívásnak, a népdalköröket szívesen segíti tanácsaival, mert úgy gondolja a múltba vetett gyökereink megőrzésének fontos eszköze a magyar beszéd, ének, tánc. Azt is jó látni, ahogy a mindennapi gondokban megfáradt asszonyok és férfiak szemébe fényes csillogás költözik, amikor énekelni kezdik a népdalokat. A ráncok kisimulnak, a néha reszkető hangok megacélosodnak.- mondja Budai Ilona. Ezt teszi a népdal, az ének szeretete. Hozzátette, ezért is szeret Hódmezővásárhelyre jönni és nem is először. Ez már a harmadik alkalom, hogy találkozik és mentorálja a helyi és a régióból érkező népdalköröket. A Vásárhelyi Hírek kérdésére elmondta, ezúttal énekelni is fog a színpadon. A március 15-én 13 órakor a Mozaik Kamarateremben kezdődő, „Már minálunk verbuválnak ...” népzenei találkozón a címének megfelelően a ’48-as Forradalom és Szabadságharc népzenei emlékeiből áll a 14 népdalkör repertoárja. Fellép a mindszenti Őszirózsa Népdalkör, a mártélyi Alkony Népdalkör, a Deszki Népdalkör, a Bánáti Betyárok, a kunszentmártoni Városi Nőklub, a tótkomlósi Rozmaring Népdalkör. Hódmezővásárhelyről a Belvárosi Népdalkör, a Nyugdíjas Szövetség
Napraforgó Népdalköre, az Aranykalász Népdalkör, az Aranypáva Népdalkör, a Gazdasági Egyesület Délibáb Népdalköre, valamint a Gyulai Német Kisebbségi Önkormányzat Gyermekkórusa, a Kaláris Énekegyüttes, és a Pacsirta Népdalkör. Záróprogramként a Kankalin Néptáncegyütessel táncház lesz, amelyben a Kender Zenekar húzza a talpalávalót.