
Közel kétszer annyit érnek a múzeumban őrzött műtárgyak és eszközök, mint maga az épület. Az előbbi 970, míg az utóbbi 500 millió forintot ér. Ennyiért vette meg az állam az épületet és a Magyarországon egyedülálló kortörténeti tárlatot.
A május 27-én összehívott rendkívüli közgyűlésen a testület a határozati javaslatot egyhangúlag támogatta, ezzel új fejezet kezdődött az Emlékpont Múzeum életében.
Közel kétszer annyit érnek a múzeumban őrzött műtárgyak és eszközök, mint maga az épület. Az igazságügyi könyvszakértők szerint ugyanis az előbbi 970, míg az utóbbi 500 millió forintot ér. Ennyiért vette meg az állam a Magyarországon egyedülálló kortörténeti tárlatot, amely a legkorszerűbb kiállítási technológiákkal és múzeumpedagógiai lehetőségekkel élve teszi tapinthatóvá és mindenki számára felfoghatóvá azokat a történelmi folyamatokat, amelyek Hódmezővásárhelyt és lakóit érték az elmúlt ötven esztendőben.
Az innováció egyáltalán nem áll távol a múzeum vezetésétől, hiszen kutatómunkájukat nemrég vezető nyugati lapok is lehozták, amikor külön honlapon megjelentették az állambiztonsági szolgálatok 1956 és 89 közötti helyi tevékenységét. Más, a múzeum alaptematikájától messzebbre is szívesen kalandoznak, hiszen a nagysikerű Lucien Hervé kiállítástól, az ezekben a hetekben is látható szíriai Margat vári ásatásokat bemutató tárlatig sokféle tematikával igyekeznek becsalogatni a közönséget. Az állami kézbe történő átadásra áldását adó rendkívüli közgyűlés után alig egy órával pedig éppen egy együttműködési megállapodást kötött a múzeum a Szegedi Tudományegyetemmel, amely gyakorlati oktatóhelyeként használja az Emlékpontot.
Az is ismertté vált, hogy az Emlékpont Múzeum működése is biztosított, hiszen a tulajdoni átruházás ellenére, a múzeum a város fenntartásában marad, úgy hogy az állam évente 25 millióval dotálja a költségeket. Ezt a pénzt az állam már idén is biztosítja. Apró kérdés marad csupán: a múzeum vezetése, üzemeltetői számára hogyan oszlik majd meg adminisztráció a város és a kormány között.