SportA kritikus pillanatokban mindig villant valaki

2018. március 10., szombat
 
A kritikus pillanatokban mindig villant valaki

Két hónap „böjt” után győzött ismételten a Vásárhelyi Kosársuli az NBI B csoportos kosárlabda bajnokságban. Utasi Gábor fiai egyben első idegenbeli sikerüket is begyűjtötték a Győr otthonában, ahol igazi csapatként küzdve diadalmaskodtak az utolsó játékrészben fordítva. Egy hét múlva a Honvéd ellen sem lesz reménytelen a helyzet a Hódtói Sportcsarnokban.

 

 

 

 

Kevés pontot hozott az első 10 perc eleje, látszott, hogy két hasonló képességű csapat találkozott egymással. A hazaiaknál Puszta vitte a prímet, percenként 1 pontot gyűjtött a játékrészben, riválisaiknál viszont megoszlottak a találatok. A kezdeti vendégvezetést követően a házigazdák vették magukhoz a kezdeményezést, de csak hajszállal voltak előrébb a kiszünet előtt. (19-18)

 

A következő negyed eleje egy kicsivel a Győrnek jött ki jobban, így némi plusz előnyt sikerült összekaparniuk. Puszta ekkor már 15-nél tartott, de vendégoldalon Vas szerzett 8-at, rajta és Szabón kívül viszont mindenki tompább volt, a dunántúliak 41-34-re megléptek, és a helyzet a félidőig sem változott. Ráadásul Puszta mellé Nárai is felzárkózott.

 

A második félidő a Miletics-Molnár duónak, míg a riválisoknál Nárainak kezdődött a legjobban. A Kosársuli viszont jobban jött ki az első minutumokból, ami után 54-51 állt a táblán. A kék-sárgák ezután sem vettek vissza a tempóból, és Bálint pontjaikkal már ők álltak jobban. Nem adták fel viszont a Győr-Moson-Sopron megyeiek: igaz csak egyetlen ponttal, de a zárás előtt megint ők vezettek.

 

A hazai vezetés nem tartott sokáig, Pavlovic kettesét követően már a vásárhelyiek örülhettek, majd Béres köszönt be egy hármassal, akit Vas követett újabb góllal. (70-73) Molnár és az irányító Szabó percei jöttek, 7-re duzzadt a differencia, de Geiger triplával hozta vissza a hazai reményeket. (77-81) Erre válaszul Utasi Gábor edző tanácskozni hívta alakulatát, megnyugtatta játékosait. A Kosársuli kosarasainak szüksége is volt a nyugalomra, mivel a maratonira nyúló utolsó percben Szabónak és Miletics-nek biztos kézzel kellett büntetőznie. Ez össze is jött nekik, és izgalmas végjátékot követően, két hónapos kudarcsorozatot megszakítva a Hódmezővásárhely megszerezte idei ötödik győzelmét.

 

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC - Vásárhelyi Kosársuli 88-91 (19-18, 26-21, 17-22, 26-30)

NBI B csoport, alapszakasz, vezette: Tóth Kálmán, Sabáli László és Benedek Zoltán.
Győr, Széchenyi István Egyetemi Csarnok, 23 néző.
 

 

Győr: Nagy 5/3, PUSZTA 23/6, Gáll 8/6, Domsitz 8, NÁRAI 21/6.
Csere: Gombás 1, Geiger 9/9, Kámán 3/3, Ruják 10/6.
Edző: Bukics Zsolt
 

 

Kosársuli: SZABÓ 21/6, Bálint 6, Vas 13/9, Varga 6/3, MILETICS 17.
Csere: Horváth 2, Pavlovic 4, MOLNÁR 16/3, Kun -, Rostás -, Béres 6/3.
Edző: Utasi Gábor

 

Utasi Gábor: ”Fura érzés újra nyerni idegenben. Nem is emlékszem mikor volt utoljára ilyen. Ezért a győzelemért megdolgozott a csapat. Voltak hullámvölgyek, de most nem estünk össze. A kritikus pillanatokban mindig villant valaki. Gratulálok a csapatnak!”

 
 
Forrás: Kosársuli
 

Olvassa el ezt is!

Az átvilágítás első benyomásai

Az átvilágítás első benyomásai

A hódmezővásárhelyi szerződéseket vizsgáló adószakértő, Horváth András szerint több közbeszerzésnél is az „Elios”-módszert használhatták Vásárhelyen.
Egyre több helyen rendelnek el készültséget a belvíz miatt

Egyre több helyen rendelnek el készültséget a belvíz miatt

Több szakaszon másodfokú készültséget rendeltek el. A Körtvélyesi szivattyútelep folyamatosan üzemel.
Vásárhelyen készült a Budavári Palota vaskapuja

Vásárhelyen készült a Budavári Palota vaskapuja

Szántó Gusztáv díszműkovács családi vállalkozása alkotta újjá a Budavári Palota négy méter széles és nyolc és fél méter magas monumentális vaskapuját.
Nagy vásárhelyi siker a Suzuki Streetball bajnokságon

Nagy vásárhelyi siker a Suzuki Streetball bajnokságon

Május 30-án, Hódmezővásárhely adott otthont az idei Suzuki Streetball sorozat második rendezvényének.

 

És ezt már olvasta?

Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 23. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Kezdődik a tiszavirágzás
Kezdődik a tiszavirágzás A következő napokban ismét tanúi lehetünk hazánk egyik legkülönlegesebb természeti csodájának, a tiszavirágzásnak.
 
Ilyen sem volt még - Nagymágocsi csípős világhírnév
Ilyen sem volt még - Nagymágocsi csípős világhírnév Több, mint 200 szósz vett részt „vakkóstoláson” a kontinens minden tájáról. Ezután született a döntés: a nagymágocsi Szabó Attila  aranyérmet nyert.
 
Indul a buli
Indul a buli Minden eddiginél nagyobb érdeklődés övezi az idei Deja Vu Fesztivált, amely június 10. és 14. között nyitja meg kapuit az Újszegedi Partfürdőn.
 
Rapcsák András szobráról döntenek
Rapcsák András szobráról döntenek Az egykori polgármester szobrának áthelyezését kezdeményezi a hódmezővásárhelyi közgyűlés - döntöttek a testület legutóbbi ülésén.
 
Értékteremtő Nevelési Díjakat adtak át
Értékteremtő Nevelési Díjakat adtak át Brunszvik Teréz Emléknapot és Szakmai Konferenciát tartott a Hódmezővásárhelyi Egyesített Óvoda teljes dolgozói állományának bevonásával.
 
Timeline játék a vásárhelyi Levéltárban
Timeline játék a vásárhelyi Levéltárban A Hódmezővásárhelyi Levéltár egy új, - Magyarországon családi, baráti körben, pubokban egyre népszerűbb - társasjátékra invitálja a vásárhelyieket.