


Megtapasztalják az önzetlen segítségnyújtás örömét, szociálisan érzékenyebb emberekké válnak, és a humanitárius szolgálat életük természetes része lesz. TÁRS pályázaton nyert a hódmezővásárhelyi HISZK Eötvös József Iskola.
Minden várakozást felülmúló érdeklődés kísérte a Nemzeti Erőforrás Minisztérium Oktatásért Felelős Államtitkársága által meghirdetett TÁRS-program 2011 pályázatot. A kiírásban megadott január 31-ei határidőig 355 pályázat érkezett a Wekerle Sándor Alapkezelőhöz. A támogatásban részesült pályázatok száma 146, ez összesen 148 nyertes programot tartalmaz. A nyertesek egyike a hódmezővásárhelyi HISZK Eötvös József Iskola. Mint arról Gloviczki Zoltán közoktatásért felelős helyettes államtitkár tájékoztatott, a program lényege, hogy a 9-12. évfolyamon tanuló diákok pedagógus vezetésével egyénileg vagy csoportosan, személyenként minimum 30 óra közösségi szolgálatot vállaljanak és teljesítsenek tanórán kívüli foglalkozás keretében. A helyettes államtitkár hangsúlyozta: reményeik szerint a programokban részt vevő fiatalok miután megtapasztalják az önzetlen segítségnyújtás örömét, az iskolából kilépve is megőrzik az emléket, szociálisan érzékenyebb emberekké válnak, és a humanitárius szolgálat életük természetes része lesz.
Orbán István az Eötvös József Székhelyintézmény igazgatója a Vásárhelyi Híreknek küldött tájékoztatója szerint, a projekt keretén belül március-április hónap folyamán több közös programot valósítanak meg a Kozmutza Flóra Óvoda, Általános Iskola, Szakiskola, Diákotthon és Gyermekotthonnal: farsangi mulatság és órák látogatása, közös filmnézés, kertészkedés, sportolás, kézműves foglalkozás, táncház, mártélyi kirándulás, kemencében sütés a kubikoknál szerepel a tervekben. Ezeknek a programoknak az összeállítása és az önkéntesek jelentkezése március 3-án megtörtént (képek a galériában). A lebonyolításhoz 250 ezer forintot biztosít a TÁRS program pályázata
Gloviczki Zoltán közoktatásért felelős helyettes államtitkár a nyertes pályázók kihirdetésekor elmondta, mivel az új közoktatási törvényben a közösségi szolgálatot a szaktárca az érettségi feltételévé kívánja tenni, ezért a pályázat programjait egyfajta „főpróbának” tekintik. A tapasztalatokat, a legjobb gyakorlatokat összegyűjtik, és kiadványban teszik közzé, hogy azokból más iskolák is ismereteket szerezzenek, ötleteket meríthessenek.
A tapasztalatok megszerzéséhez a vásárhelyi Eötvös József iskola is hozzájárul, amelynek már több az esélyegyenlőséget, a toleranciát, a szolidaritást segítő kezdeményezése volt már eddig is.