
A kereskedelmi forgalomba kerüléskor fontos a minőséget tanúsító zsűrizés, amely a kézműves termék nemcsak eszmei, hanem egyúttal anyagi értékét is befolyásolja.
A minősített népi iparművészeti alkotásokat bemutató megyei kiállítás nyílt március 28-án Szegeden a Megyeháza aulájában A tárlaton Mód László néprajzkutató, muzeológus mondott köszöntőbeszédet. Az április 15-ig megtekinthető kiállításon a 24 résztvevő, a legkülönfélébb hagyományos néprajzi szakmákat képviseli, úgy mint: fazekasság, fafaragás, tojásírás, csipkeverés, szövés, mézeskalács készítés, gyöngyfűzés, bútorfestés, szálas anyag (szalma, csuhé, gyékény) fonás, citera és cimbalom készítés.
A tárlat 160 alkotását a Csongrád Megyei Közművelődési, Pedagógiai és Sportintézmény ÁMK, a Hagyományok Háza Népi Iparművészeti Osztályának szakértőivel együttműködve zsűrizi. A kereskedelmi forgalomba kerüléskor fontos a minőséget tanúsító zsűrizés, amely a kézműves termék nemcsak eszmei, hanem egyúttal anyagi értékét is befolyásolja.
A kiállításon hódmezővásárhelyi alkotók is részt vesznek: Ambrus Sándor fazekas és Bereczné Lázár Nóra hímestojás- festő