KözéletA Keresztény Értelmiségiek Szövetségének nyílt levele

2016. szeptember 14., szerda
 
A Keresztény Értelmiségiek Szövetségének nyílt levele

Nyílt levélben fordult a nyilvánossághoz a Keresztény Értelmiségiek Szövetsége (KÉSZ) elnöksége. Levelüket Árva László a KÉSZ hódmezővásárhelyi szervezet elnöke juttatta el a Vásárhelyi Híreknek.

(Árva László a hódmezővásárhelyi Németh László Gimnázium és Általános Iskola igazgatója és tanára, aki idén augusztus 20. alkalmából a kormánytól Arany Érdemkereszt kitüntetésben részesült.)

 

 

 

Magyarországot és kormányát az utóbbi időben igazságtalan támadások érik elsősorban a keresztény Európa értékeinek védelmével és a migrációhoz való viszonnyal kapcsolatban. A világsajtó egy része hazug kampányt intéz ellenünk. Szemben a vádakkal egy ország kormányát nem akkor kell-e inkább elmarasztalni, ha nincs annyi morális tartása, hogy teljesítse kötelességét, megvédje polgárait és határait?

Mi itt a Kárpát-medencében másként látjuk Európa és a Nyugat helyzetét, mint ahogy azt sokan más szemszögből megítélik. Történelmi tapasztalatunk van az iszlám hódítással és elnyomással kapcsolatban (150 éves török uralom). A szolidaritás keresztény erénye sérthetetlen érték, evangéliumi követelmény. Hazánk e szerint jár el, amikor a törvényesen hazánkba érkezőket befogadja és segíti. Ám az elmúlt évek fejleményei nem ezt az esetet érintik. Most azzal a kérdéssel szembesülünk: hogyan fenyegeti Európát és civilizációnkat az egyre fogyatkozó népesség és a bevándorlók gerjesztett inváziója. Olyan stratégia kibontakozásának, megvalósításának vagyunk tanúi, mely egy új világuralmi rendszer kiépítése érdekében keresztény társadalmunk aláásására tör. Láthatjuk, hogy ezen cél elérése érdekében egy szűk nagytőkés, spekuláns csoport hogyan használja fel az általuk földönfutóvá tett milliók tömegeit, s irányítják őket Európába.

A vándorlók országrészek lakosságának életét lehetetlenítik el saját hazájukban a bűnözés, az embercsempészet, a terrorizmus kíséretében. Ha igent mondanánk a bevándorlásra és a bűnözés ezen formáira, akkor meghasonlanánk keresztény mivoltunkban, föladnánk nemzeti szuverenitásunkat. Vajon ezek az ártatlanok, honfitársaink, gyermekeink, asszonyaink otthonaikban, az utcákon nem érdemelnek védelmet? A világot meghódító kereszténység nem volt gyámoltalan vallás, a hit őrzői pedig nem hittek minden vallás és kultúra egyenlőségében.

Tegyünk meg mindent azért, hogy a keresztény világ megerősödjön önazonosságában, következetesen ragaszkodjon Krisztushoz és határozottan utasítson vissza minden bűnöző, ellenséges támadást. Ennek szellemében vegyünk részt, és szavazzunk NEM-mel az október 2-i népszavazáson.

Budapest, 2016. szeptember 12.

Keresztény Értelmiségiek Szövetsége elnöksége

 

 

A Keresztény Értelmiségiek Szövetsége egyesületi formában működő keresztény, civil társadalmi szervezet, mely az értelmiséget igyekszik összefogni. A KÉSZ 1989-ben alakult Dr. Csanád Béla professzor irányításával, aki az akkori Hittudományi Akadémia gyakorlati teológia tanszékvezető tanára volt. Az egyesületet először budapesti szakmai csoportok szövetségeként hozták létre, majd hamarosan jelentkezett annak szüksége, hogy a vidéki értelmiségieknek ne kelljen Budapestre utazniuk, hanem megalakíthassák a maguk vidéki helyi csoportjait. A Hódmezővásárhelyi Csoport 2015 december 15-én alakult meg. A közel 30 tagot számláló közösség a helyi rendezvények mellett bekapcsolódik a KÉSZ országos programjaiba is. 


 

 

Olvassa el ezt is!

Kötelező mini népszámlálás Vásárhelyen és Mártélyon

Kötelező mini népszámlálás Vásárhelyen és Mártélyon

A kérdések között olyan is lesz, hogy mi véleményünk saját jóllétünkről, vagy az egészségi problémából fakadó akadályozottság, illetve a nemzetközi vándorlás.

Referendum kampány ezerrel

Referendum kampány ezerrel

A Fidesz beindítja a teljes kampánygépezetét a népszavazási hangulat felpörgetésébe. Ennek jelei Hódmezővásárhelyen is érezhetők. Az ellenzék sem tétlenkedik.
Ismét pályázik a kastélyra a vásárhelyi önkormányzat

Ismét pályázik a kastélyra a vásárhelyi önkormányzat

Márki-Zay Péter polgármester úgy fogalmazott: „ezt a küzdelmet nem adjuk föl, nem fogjuk engedni azt, hogy a sok másik ellopott kastély után a szabadkígyósit is ellopják”.
Vásárhelyi sportolókat méltattak

Vásárhelyi sportolókat méltattak

A város sportéletében is jelentős értéket képviselő eredményeket elért három fiatal vásárhelyi sportolót köszöntött a pénteken Márky-Zay Péter.
 

És ezt már olvasta?

Traktortól az arcfestésig
Traktortól az arcfestésig Idén ismét megszervezték pályaorientációs fesztiválsorozatot, a SKILLFEST-et. Az első állomás Hódmezővásárhely volt. Gazdag porgramok, látványos bemutatók.
 
Újabb helyi rádió a láthatáron
Újabb helyi rádió a láthatáron A Hódmezővásárhely 99,8 MHz helyi vételkörzetű rádiós médiaszolgáltatási lehetőség használatára egy érvényes pályázat érkezett a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatósághoz.
 
Szeptember 19-e a vásárhelyi közélet gyásznapja
Szeptember 19-e a vásárhelyi közélet gyásznapja Országos hírré terebélyesedett Szabó Zsolt rendőr alezredes, a vásárhelyi rendőrkapitány tragikus halála. Péteken este csendes gyertyagyújtásra gyűlt össze több száz vásárhelyi lakos a kapitányság épülete előtt.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2 2025. 35. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Vadhús kóstolástól az illat-totóig - a virágvizektől az akvapóniáig
Vadhús kóstolástól az illat-totóig - a virágvizektől az akvapóniáig Huszonkétféle programon keresztül lehet bebarangolni a Mezőgazdasági Kar épületét szeptember 26-án 18.00 órától a Kutatók Éjszakáján.
 
Egy étvágygerjesztő program szombatra
Egy étvágygerjesztő program szombatra Szeptember 13-án ismét Vásárhelyi Ízök Fesztiválja. A gasztronómiai esemény a dr. Rapcsák András sétálóutcán, a BFMK előtt és az Almáskertben lesz. Részletes program.
 
Kick-box magyar bajnok lett Zsarkó Dániel Péter
Kick-box magyar bajnok lett Zsarkó Dániel Péter A hódmezővásárhelyi ITF Taekwon-do csapat vezetője kiválóan szerepelt, bekerült a VB-re induló magyar nemzeti válogatottba.