BulvárA Hódmezővásárhelyi Állatvédők Egyesületének eredményes év volt a 2017

2018. január 1., hétfő
 
A Hódmezővásárhelyi Állatvédők Egyesületének eredményes év volt a 2017

Újabb mozgalmas és sikeres évet tudhat maga mögött a Hódmezővásárhelyi Állatvédők Egyesülete. 2017-ben is több száz állaton segítettek közvetve vagy közvetlen módon, de kiemelt szerepet kapott az oktatás és a prevenció is.

 

 

 

 

A szervezet jövőre is folytatja a megkezdett munkát, az állatok védelme és támogatása, valamint segítése mellett kiemelt szerepet kap majd az Állatvédelmi- és Szabadidős Központ megnyitása is.

 

Ötödik sikeres évét zárja a Hódmezővásárhelyi Állatvédők Egyesülete. Balogh Ernő elnök elmondta, mint korábban, 2017-ben is fő céljuk az állatmentés, a nehéz helyzetbe került állatok segítése és támogatása volt, több száz állaton tudtak segíteni közvetlenül vagy közvetett módon. Kiemelte, egy sikeres cicaivartalanítási programon is túl vannak, amely egy svájci alapítvány jóvoltából valósulhatott meg. Összesen 100 cica ivartalanítására volt így lehetőség Hódmezővásárhelyen és környékén.

 

Balogh Ernő arról is szólt, hogy 2017-ben is több helyi és vidéki iskolában tartottak előadást a felelős állattartásról, de a szociális jellegű programokon keresztül több családot támogattak állateledellel, állatorvosi költségek átvállalásával. Hozzátette, nagyon sok kitelepülésük is volt, ahol a lakosságnak nyújtottak információkat az állattartásról és állatvédelemről, valamint a már több éve meglévő partnerek mellett sok új szervezettel, intézménnyel sikerült együttműködni.

Az egyesület elnöke 2018-ról szólva arról is beszélt, hogy az állatok védelme és támogatása, valamint segítése lesz a céljuk, de a leendő Állatvédelmi- és Szabadidős Központ megnyitására is szeretnénk összpontosítani. A tervek szerint a nyáron, vagy nyár végén nyithatja meg kapuit a központ, hogy a sérült állatokon, cicákon és kutyákon segíthessenek ideiglenes elhelyezéssel, rehabilitációval, szeretettel és gondoskodással.

 

Éppen ezért idén sok olyan programot szerveznek majd Hódmezővásárhelyen, amely a központ megnyitását erősíti, valamint több támogatási pontot is létrehoznak. Balogh Ernő szerint 2018-ban még többet szeretnének személyesen találkozni a helyi és környékbeli állatbarátokkal, hogy tanácsot adjanak és információt nyújtsanak számukra. Az iskolások oktatása sem maradhat el, valamint a nehéz helyzetben élő állattartók támogatása sem. Az egyesület vezetője úgy véli, nagyon nehéz és küzdelmes év elé néznek, de amit felvállaltak, azt maradéktalanul teljesítik mindaddig, amíg van rá lehetőségük.

 

Olvassa el ezt is!

Az óriás-szitakötő 2018 év rovara

Az óriás-szitakötő 2018 év rovara

Azon kevés rovar közé tartoznak, melyek sem félelmet, sem ellenszenvet nem váltanak ki, sőt inkább csodálattal adózunk színpompás megjelenésük és repülési tudományuk előtt.
Nézzünk a jövőbe!

Nézzünk a jövőbe!

Kilenc hosszú hétvége és áthelyezett munkanap vár ránk 2018-ban. A munkanap áthelyezések miatt 2018-ban hat szombat is munkanap lesz.
Gyermeknap Vásárhelyen

Gyermeknap Vásárhelyen

Idén első alkalommal Hódmezővásárhely valamennyi kulturális intézménye hozzájárul a Városi Gyermeknap programjaihoz. Részletes program.

Éremeső a Fit Kid OB-n

Éremeső a Fit Kid OB-n

Az Országos Fitkid Bajnokságon a vásárhelyi Hód-Fitness SE 18 arany-, 6 ezüst- és 4 bronzérmet szerzett.
 

És ezt már olvasta?

Jövő tavaszra halasztották az Alföldi Állattenyésztési Napokat
Jövő tavaszra halasztották az Alföldi Állattenyésztési Napokat Bár a járvány nem terjedt tovább, a szervezők döntése alapján a kiállítást az idén már nem pótolják.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025 2025. 19. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Súlyos, életveszélyes sérülést okozott a tűz
Súlyos, életveszélyes sérülést okozott a tűz Két embert kellett kórházba szállítani, miután szombaton a Paperében lévő egyik kiskertben a zöldhulladék-égetés során elszabadultak a lángok.
 
A hódmezővásárhelyi leventékről nyílt kiállítás
A hódmezővásárhelyi leventékről nyílt kiállítás A hódmezővásárhelyi leventék kálváriájáról nyílt Szebb jövő helyett háború, halál, fogság és megbélyegzés címmel kiállítás a Tornyai János Múzeumban.
 
Civil és sportszervezetek kaptak támogatást
Civil és sportszervezetek kaptak támogatást Hódmezővásárhely Önkormányzata idén is több, mint 35 millió forinttal támogatja a helyi egyesületek működését.
 
Az év online diákmédiuma lett a vásárhelyi Liszt média
Az év online diákmédiuma lett a vásárhelyi Liszt média Az Országos Ifjúsági Sajtófesztivál a fiatal újságírók és rádiósok legnagyobb éves találkozója. Idén is díjazták a legjobb diákújságírókat.
 
A szépségipar vásárhelyi díjazottjai
A szépségipar vásárhelyi díjazottjai Balatonfüreden rendezték meg a Magyar Fodrász-Kozmetikus-Körmös Egyesület és Balatonfüred Önkormányzatának közös szervezésében a 67. Magyar Bajnokságot.