MozaikA Facebook alapítója magyar pulikutya kölyköt vásárolt

2011. március 16., szerda
 
A Facebook alapítója magyar pulikutya kölyköt vásárolt

Szabó Zoltán tenyésztő elmondása szerint  Zuckerbergék sokáig válogattak, míg végül a fehér pulikölyök mellett döntöttek.

 

 

 

Feltehetően Beast (Szörnyeteg) a világ leghíresebb pulija jelenleg. A tulajdonos miatt: a Facebook alapító, Mark Zuckerberg a gazdi (képünkön), s ez feltehetően nagyon jó reklám a fajtának is. Beast becsületes neve egyébként Pannónia Palkó.

Márciusban  vásárolt magának pulit a legnagyobb közösségi portál, a Facebook alapítója. Mark Zuckerberg és barátnője közösen választották ki a kutyust egy magyar származású oregoni tenyésztőnél, aki pulikon kívül, komondorokat is tart. A nagy hírt már pár nappal korábban is tudni lehetett: Mark testvére, Arielle Zuckerberg blogján jelentette be, hogy a bátyja hamarosan kutyás gazdi lesz. Mint írta, két igen mulatságos megjelenésű fajta közül fog választani. A két szóban forgó kutya a komondor és a puli volt, melyek közül végül ez utóbbinak szavazott bizalmat a közösségi háló tulajdonosa.

A 8 hetes puli már be is költözött Zuckerberg Palo Altó-i lakásába, ahol a Facebook-főnök és barátnője viselik gondját. A fehér szőrű, elbűvölő kutyust a kissé meglepő Beast – Bestia, Szörnyeteg – névre keresztelték. Szabó Zoltán, a Grants Pass-i Pannonia állatfarm vezetője elmesélte: Zuckerbergék sokáig válogattak, míg végül a fehér pulikölyök mellett döntöttek. Mint kiderült, a kutyának nemcsak a fajtája magyar, de a szülei is Magyarországról származnak: Joli és Imrus az ercsi Kalácsos kennelből importált kutyák.

Néhány évtizede az alföldi legelők nélkülözhetetlen terelőkutyája volt a puli. Az elmúlt időszakban változott a mezőgazdaság szerkezete, csökkent a legelők területe és ezzel a puli munkalehetősége is. Ám mégis még ma is a puli Magyarország, ezen belül szűkebb hazája, az Alföld védjegye.

 

Olvassa el ezt is!

Csoportos kiállítás nyílt a Tornyai-múzeumban

Csoportos kiállítás nyílt a Tornyai-múzeumban

A Képzőművészeti Főiskola egykori osztályából és annak szellemi környezetéből indult az a hét alkotóművész, akiknek Együttállás címmel nyílt kiállítása a Tornyai János Múzeumban.

620 alkotó 1500 alkotás

620 alkotó 1500 alkotás

A zsűri június végéig dönt arról, hogy mely műveket tekintheti meg a közönség az október első vasárnapján nyíló Őszi Tárlaton.
Szabadtéri tűzesetek - idén már csaknem két és félszer több

Szabadtéri tűzesetek - idén már csaknem két és félszer több

Az elmúlt napokban, hetekben jelentősen megnőtt a szabadtéri tűzesetek száma. 99%-át emberi tevékenység, emberi gondatlanság okozza.
Kilenc hétig pótlóbuszok Szeged és Orosháza között

Kilenc hétig pótlóbuszok Szeged és Orosháza között

A Hódmezővásárhely és Orosháza közötti pályakarbantartással több perces késéseket okozó sebességkorlátozásokat szűntetnek meg.
 

És ezt már olvasta?

Diplomaátadó a Mezőgazdasági Karon
Diplomaátadó a Mezőgazdasági Karon A Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kara 68. Diplomaátadó Ünnepi Tanácsülését tartja július 4-én. A 35 végzett hallgatóból négyen külföldiek
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025 2025. 23. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Egy kátyú életveszélyes fejsérülést okozott
Egy kátyú életveszélyes fejsérülést okozott Hódmezővásárhelye Kishomokon a Vitéz utcában egy elektromos rollerrel közlekedő nő az éjszakai sötétségben nem vette észre a kátyút.
 
A tulajdonrész mellett a Holokauszt múzeumot a Mazsihisz működteti
A tulajdonrész mellett a Holokauszt múzeumot a Mazsihisz működteti A Mazsihisz a várostól megkapta a vásárhelyi zsinagóga és az egykori zsidó népiskola épületéből álló ingatlanegyüttes 10 százalékos tulajdonrészét.
 
Nemzetközi sztárok és hazai kedvencek a nyár zárófesztiválján
Nemzetközi sztárok és hazai kedvencek a nyár zárófesztiválján  Az elmúlt évekhez képest már egy hónappal korábban előrukkolt a Coca-Cola SZIN a fesztivál öt nagyobb helyszínének teljes felhozatalával.
 
Újabb fejlemények kastély ügyben
Újabb fejlemények kastély ügyben A működtetést a szabadkígyósi és a békéscsabai önkormányzatokkal közösen valósítanák meg; megírták Lázár János építési és közlekedési miniszternek.
 
Gazdag volt a vásárhelyi Múzeumok Éjszakája
Gazdag volt a vásárhelyi Múzeumok Éjszakája Hat helyszín, tizenöt program, különleges tárlatvezetések, előadások, kincskereső játék és koncert is várta az érdeklődőket. Összefoglaló.