


A Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola (BKF) nyílt napján kiderült milyen feltételekkel lehet bejutni a Hódmezővásárhelyen induló szakokra.
Mint arról írtunk, a főiskola vásárhelyi tagozatán csak a kereskedelem és marketing, valamint a turizmus-vendéglátás szakok indulnak, ahová most a kevesebb pontszámmal rendelkezők is bejuthatnak.
„A jelentkezési létszámaink nagyon jók voltak és ebből arra következtettünk, hogy a felvett hallgatók száma is magas lesz, de ez elmaradt a vártaktól”- számolt be a felvételivel kapcsolatban dr. Solti Péter, a BKF főtitkára. „A hódmezővásárhelyi tagozatot első helyen bejelölt felvételizőknek alapvetően alacsonyabb pontszámaik voltak, ezért kisebb a felvettek létszáma” –folytatta a főtitkár.
Az előzetes regisztráció alapján a vártnál többen érdeklődtek a BKF pótfelvételi lehetőségei iránt. Körülbelül húszan mentek el a július 29-én a Városháza házasságkötő termében megtartott nyílt napra. Többek között itt elhangzott: a költségtérítéses két szak mindegyike félévenként közel kétszázezer forintba kerül. Hódmezővásárhely Önkormányzata ötvenezer forintos ösztöndíjjal támogatná azokat a hallgatókat, akiknek a tanulmányi eredménye kiemelkedő.
A vásárhelyi tagozaton idén indul első ízben képzés, a felvett hallgatók száma jelentősen elmarad a vártaktól, így felmerül a kérdés, mik a tervek a jövőre nézve. Solti Péter szerint, a folyamatos fejlesztés lenne a cél és kezdetnek a mostani hallgató létszám nagyon jó alapot teremthet. „Elkeseredettségről egyáltalán nem beszélhetünk, hiszen a város vezetésével folyamatosak a tárgyalások, hogy milyen szakoknak és felsőoktatási képzéseknek lenne még helye a BKF kihelyezett tagozatán.”- számolt be a jövőbeli tervekről Solti.
A pótfelvételi tájékoztatóra nem csak Vásárhelyről érkeztek érdeklődők, sőt olyan résztvevő is volt, akit már felvettek, de még informálódni akart. Szabó Márta például jelenleg is a BKF hallgatója, de tanulmányait eddig Budapesten folytatta. Ő azzal a kérdéssel érkezett, hogyan jelentkezhetne át a vásárhelyi tagintézménybe, természetesen továbbra is államilag finanszírozott lehetőséggel. Főként úgy, hogy az eddig elvégzett tantárgyait beszámítsák.
Tóth Károly és édesapja Orosházáról érkezett a nyílt napra, hogy megtudják hogyan lehet bejutni a BKF-re. A fiatalember szerint az iskola távolsága is dominál, mivel már csak a költségtérítéses rendszerbe kerülhet be, nem mindegy mennyi az útiköltség. „Szeretnék bejutni és esélyesnek is tartom magam, annak ellenére, hogy az államilag támogatott ponthatárt nem értem el, a pótfelvételihez szükséges pontok bőven megvannak.”- latolgatta esélyeit Károly.