Kultúra, oktatásZizegtek a kockák

2011. december 5., hétfő
 

Platán Hét kezdődött a hódmezővásárhelyi Varga Tamás Általános Iskolában. A hagyományokhoz hűen, idén is sok színes program várja a gyerekeket, a különleges fizikaórától kezdve a táncon és sportokon át a színi előadásig. A december 5-i megnyitó ünnepség után, Rubik kocka kirakó versenyt rendeztek, ahol elég gyors kezű fiatalemberrel is találkoztunk.

 

Nézze meg videó beszámolónkat ITT!

 

A Rubik kockát igen nehéz kirakni, főleg, ha mérik is teljesítményünk idejét. A Platán hét Rubik kocka gyorsasági kirakó versenyén résztvevőket viszont egyáltalán nem zavarta a stopper. Már a terembe lépve is érdekes zizegés hallatszott, a különleges hang pedig egy-egy diákhoz volt köthető, akik irdatlan sebességgel forgatták a kockákat.

 

Minden versenyző közül Bihacsi Balázs tűnt számomra a legügyesebbnek, aki egy fél szempillantás alatt ki is rakta az azonos színű oldalakat. Érdeklődve kérdeztem meg tőle, hogyan lesz valakiből ilyen villámgyors. „Türelem és tanulás kérdése az egész.” Ezt a választ kaptam. A fiatal tehetség viszont gyorsan folytatta. „Az embernek fejleszteni kell a térlátását és fel kell ismerni a kockán kialakuló helyzeteket. Így lehet profi kockatekerővé válni. A világrekordot egy ugyanolyan speciális kockával állították be min az enyém. A legjobb idő 5,66 másodperc. Tavaly novemberben kezdtem ezzel igazán foglalkozni, azóta sikerült eljutnom arra a szintre, hogy az országos bajnokságon a nyolcvanadik hely környékén végeztem, így még kezdő vagyok a profik között.” – mondta, a magát szerényen csak kezdő kockatekerőnek tituláló Balázs.  

 

Ez a verseny csak egy, a már hagyományosnak számító a Platán hét programjai közül. A Varga Tamás Általános Iskolában  a színes programokkal teli eseményekre a diákok mellett a szülőket is várják. Nem csupán délutáni kikapcsolódásról van szó, hiszen a hét jelmondata: „Mesterségem címere”, a tanórákba is beivódik. Még az is előfordulhat a hét során, hogy egy-egy óra erejéig a pedagógust, egy szülő váltja le és foglalkozásáról mesél a 7-8. osztályos diákoknak.

 

Kőhegyi Ferenc szervező a Platán Hét részleteiről beszélt. Mint mondta a kézműveskedéstől kezdve, a mozgásformákon át, a színdarabokig, minden jóban részt vehetnek a diákok, szüleikkel együtt. Rendhagyó fizikaóra, játszóház, angol teadélután, sőt a Karácsonyra készülve kézműves műhely is lesz.  

 

Az ünnepélyes megnyitót ma délután tartották, ahol még az Oroszlánkirály című mesefilm egyik betétdala is felcsendült, a közönség legnagyobb meglepetésére furulyán. A dalt az iskola egyik diákja prezentálta. A zenés megnyitón után, pedig kezdődött az a bizonyos Bűvös kocka kirakó verseny.

 
 
S.B.
 

Olvassa el ezt is!

Szelektív hulledékgyűjtés Hódmezővásárhelyen 2026

Szelektív hulledékgyűjtés Hódmezővásárhelyen 2026

Továbbra is havi két alkalommal van szelektív hulladék elszállítás és havi 4, vagy 5 alkalolmmal van a zöldhulladék elszállítása.
600 milliós támogatást kapott az Önkormányzat

600 milliós támogatást kapott az Önkormányzat

A Vásárhelyi Önkormányzat a TOP PLUSZ programban december végén kapott 624 millió forintot humánfejlesztési célokra.
Megszerezte első idegenbeli sikerét

Megszerezte első idegenbeli sikerét

Január 25-én este az Eger vendégeként lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoport alapszakaszának 14. fordulójában.
Ismét elmaradt a győzelem

Ismét elmaradt a győzelem

A Kosársuli az NB I/B Zöld csoportjának 13. fordulójában a Győrt fogadta a győzelem reményében.
 

És ezt már olvasta?

Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 6. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
A 43. Magyar Sajtófotó Kiállítás a Kossuth téren
A 43. Magyar Sajtófotó Kiállítás a Kossuth téren Az országot 2021 óta járó, az előző év legjobb sajtófotóit bemutató vándorkiállítás Hódmezővásárhelyre érkezett.
 
A Kosársuli felugrott a 9. helyre a tabellán
A Kosársuli felugrott a 9. helyre a tabellán A PTE-PEAC-ot fogadta a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoportjának 16. fordulójában. a csapat végig uralta a meccset és visszavágott az őszi vereségért.
 
A Kosársulinak nem jött össze a győzelem
A Kosársulinak nem jött össze a győzelem Saša Vejinović csapata jó meccset játszott a tabella élmezőnyéhez tartozó vendégekkel, és bár nagyot harcolt, végül szoros vereséget szenvedett.
 
Vásárhelyi Művészeti Díj 2026
Vásárhelyi  Művészeti Díj 2026 Benedek Lili jazzénekesnő, Varga-Tóth Attila operaénekes, valamint a Molnár Dixieland Band együttes vehette át az idei Vásárhelyi Művészeti Díjat-
 
Kiképzőközpont épül Vásárhelyen
Kiképzőközpont épül Vásárhelyen Január 20-án Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter részvételével letették a Lynx harcjármű szimulációs központjának alapkővét.
 
Program a gyermekvállalás támogatására
Program a gyermekvállalás támogatására Európai uniós támogatással újabb egészségfejlesztési program indult Hódmezővásárhelyen és Szatmárnémetiben.