SportVásárhelyi taekwondosok az UTE-ban

2016. november 27., vasárnap
 
Vásárhelyi taekwondosok az UTE-ban

Taekwondo Magyar Bajnokság csapat első helyezettje az UTE, amelyhez két vásárhelyi is jelentősen hozzájárult: egy arannyal és egy ezüsttel.

 

 

 

 

 

 

Közel kétszáz induló részvételével a Taekwondo Fanatics bonyolította le az idei országos bajnokságot. November 26-án szombaton, az angyalföldi Láng Sportcsarnokban gyűlt össze a sportág hazai elitje, hogy a küzdelmi bajnoki címekről döntsön.

Minden korosztályt érintő országos bajnokság mérlegelése pénteken volt, majd szombaton reggel léptek szőnyegre a WTF taekwondo hazai legjobbjai, köztük két hódmezővásárhelyi.

 

Lipcsei Claudia, aki Budapesten a Testnevelési Egyetem hallgatója, az Újpesti Torna Egylet sportolója. Az egykor a vásárhelyi Máté Taekwondó Sportegyesületben kezdő, majd a hódmezővásárhelyi Hwarang-Do Sportegyesületbe átigazolt most 22 éves Lipcsei Claudia tanulmányai miatt a sportolást is Budapesten az UTE-ban folytatja, amelynek színeiben tucatnyi érmes helyezése mellett, 4 év óta a magyar válogatott tagjaként Európa-bajnoki (G 1-es) bronzokkal erősíti hazai és nemzetközi rangját a taekwondoban.

A Vásárhelyi Híreknek elmondta, a szombati Magyar Bajnokságban a 49 kg-ban indult, de mivel a saját súlycsoportjában nem volt kihívója, így 57 kg-ban versenyzett és végül ezüstérmet szerzett.

 

Szintén az UTE csapat bajnoki címéhez járult hozzá Berei Béla is, aki a Máté Taekwondo sportolója volt, azonban a vásárhelyi Máté Taekwondo Sportegyesület és a Magyar Taekwondo Szövetség között kialakult - jelenleg is zajló botrány - nyílt levélben történő kölcsönös vádaskodások és fegyelmi bizottsági szintű ügy és az egyesület féléves eltiltása miatt, a rendkívül tehetséges és perspektivikus ifjú sportoló átigazolt az UTE-hez. Az alig néhány hete az új egyesület tagjaként a Magyar Bajnokságban (63 kg-ban) egy aranyéremmel tette le a névjegyét  

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Felértékelődik a vásárhelyi Vívócentrum

Felértékelődik a vásárhelyi Vívócentrum

Az öttusázóké mellett a vívók 2019-es olimpiai kvalifikációs világbajnokságának rendezési joga is Magyarországé lett a hétvégén. 
Éremeső a Fit Kid OB-n

Éremeső a Fit Kid OB-n

Az Országos Fitkid Bajnokságon a vásárhelyi Hód-Fitness SE 18 arany-, 6 ezüst- és 4 bronzérmet szerzett.
A Sopron ellen a 7. helyért

A Sopron ellen a 7. helyért

Budafokon zárta a rájátszás második körét a Vásárhelyi Kosársuli. Egy bravúros győzelem esetén az 5. helyért játszhattak volna Borbáthék.
Fókuszban az agrárium

Fókuszban az agrárium

Hagyományossá vált, és nemzetközileg is számon tartott konferencia lett Hódmezővásárhelyen a Wellmann Nemzetközi Tudományos Konferencia.
 

És ezt már olvasta?

Ünnepi megemlékezések Vásárhelyen június 4-én
Ünnepi megemlékezések Vásárhelyen június 4-én A Trianoni békediktátum aláírásának 105. évfordulóján, a Nemzeti Összetartozás Napján megemlékezéseket tartottak Hódmezővásárhelyen.
 
Jövő tavaszra halasztották az Alföldi Állattenyésztési Napokat
Jövő tavaszra halasztották az Alföldi Állattenyésztési Napokat Bár a járvány nem terjedt tovább, a szervezők döntése alapján a kiállítást az idén már nem pótolják.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025 2025. 19. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Súlyos, életveszélyes sérülést okozott a tűz
Súlyos, életveszélyes sérülést okozott a tűz Két embert kellett kórházba szállítani, miután szombaton a Paperében lévő egyik kiskertben a zöldhulladék-égetés során elszabadultak a lángok.
 
A hódmezővásárhelyi leventékről nyílt kiállítás
A hódmezővásárhelyi leventékről nyílt kiállítás A hódmezővásárhelyi leventék kálváriájáról nyílt Szebb jövő helyett háború, halál, fogság és megbélyegzés címmel kiállítás a Tornyai János Múzeumban.
 
Civil és sportszervezetek kaptak támogatást
Civil és sportszervezetek kaptak támogatást Hódmezővásárhely Önkormányzata idén is több, mint 35 millió forinttal támogatja a helyi egyesületek működését.
 
Az év online diákmédiuma lett a vásárhelyi Liszt média
Az év online diákmédiuma lett a vásárhelyi Liszt média Az Országos Ifjúsági Sajtófesztivál a fiatal újságírók és rádiósok legnagyobb éves találkozója. Idén is díjazták a legjobb diákújságírókat.