
A magyar kézművesség értékeinek és mestereinek elismerésére hivatott, tizedik alkalommal meghirdetett Magyar Kézműves Remek pályázat jubileumi díjátadó rendezvény fővédnöke és vendége Prof. Dr. Cséfalvay Zoltán parlamenti és gazdaságstratégiáért felelős államtitkár volt.
Április 26-án, Budapesten a Mezőgazdasági Múzeum épületében ünnepélyes keretek között adták át az idei Magyar Kézműves Remek címeket a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara rendezvényén. 121 színvonalas pályamű érkezett a versenyre, közülük a zsűri 46 terméknek adományozott Magyar Kézműves Remek címet. A díjazottak között három hódmezővásárhelyi található.
Az egyik díjazott a Hódmezővásárhelyi Városellátó és Beszerzési Nonprofit Kft.-be olvasztott nagy múltú Hódfó Szociális Foglalkoztató Nonprofit Kft. hímző műhelyének ’kress párna, futó és terítő’ termékeivel, továbbá Ambrus Sándor fazekasmester ’hódmezővásárhelyi sütő-, főző edények” termékével és Bereczné Lázár Nóra hímes tojásaival nyerte idén a rangos címet.
A „Magyar Kézműves Remek” elismerő oklevél mellett valamennyi díjazott lehetőséget kap arra, hogy használhassa a Magyar Kézműves Remek lógót és termékéhez meghatározott tartalmú elismerő kártyát , úgynevezett termékcímkét készíthessen.
A magyar kézműves hagyományok és adottságaink jobb hasznosítása érdekében a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara első alkalommal 2002-ben hirdette meg az alkotó kézműves termékek jutalmazására a ”Magyar Kézműves Remek” elismerő cím adományozását.
A különleges előállítási technológiát őrző és kiemelkedő minőségű kézműves termékek díjazásának célja a hagyományőrző vállalkozói kultúra, a kézműves szakma rangjának emelése és újabb piaci lehetőségeinek feltárása.
A kézműves vállalkozók teljes körét átfogó pályázati lehetőség elsősorban szakmai elismeréssel díjaz, marketing-, illetve megjelenési lehetőséget nyújt, ahol ugyanakkor a díjak száma nincs korlátozva. Ilyen formában szinte egyedülálló elismerésről van szó.
A Magyar Kézműves Remek pályázat ismertsége és rangja folyamatosan emelkedett. Míg 2002-ben 27 pályázó nyújtotta be alkotását, közülük 14-en nyerték el a Magyar Kézműves remek címet, 2012-ben rekordszámú – minden idők legtöbb pályázata – 121 pályamű érkezett, a zsűri pedig 46 Kézműves Remek címet adományozott.