Kék hírekVásárhelyi fekvőbeteget is meglopott

2017. október 11., szerda
 
Vásárhelyi fekvőbeteget is meglopott

Sokat kapott az az ápoló, aki a betegek őrizetlenül hagyott értékeit lopkodta és több olyan beteget fosztott ki, akik idős koruk miatt védekezésre képtelenek voltak.

 

 

 

 

 

 

 

 

A Szegedi Törvényszék másodfokú tanácsa érdemben helybenhagyta a Szentesi Járásbíróság elsőfokú ítéletét, melyben a bíróság K. J. vádlottat rablás bűntette, 11 rendbeli kifosztás bűntette, lopás bűntette, 8 rendbeli lopás vétsége és foglalkozás körében elkövetett veszélyeztetés vétsége miatt bűnösnek mondta ki és ezért a vádlottat 10 év fegyházban végrehajtandó szabadságvesztésre, 10 év közügyektől eltiltásra ítélte és az egészségügyi végzettséghez kötött foglalkozástól a vádlottat végleges hatállyal eltiltotta.

 

A jogerős ítélet tényállásának lényege szerint a vádlott 2014. év február hónaptól kezdődően a szentesi kórházban ápolóként dolgozott, elnehezült vagyoni helyzete miatt elhatározta, hogy megélhetését a kórházban ápolt, időskorú sértettek sérelmére elkövetett vagyon ellni bűncselekmények elkövetéséből fogja biztosítani.

 

Elhatározásának megfelelően a vádlott 2014. március 24. és 2016. januárja közötti időszakban több alkalommal kihasználva azt, hogy a - többek között hódmezővásárhelyi -  sértettek időlegesen nem tartózkodtak a kórteremben, az őrizetlenül hagyott értékeik közül különböző összegű készpénzt, míg a 2014. február 2. és 2016. február 22-e közötti időszakban a szentesi kórháztól az egészségügyi intézmény tulajdonát képző egészségügyi eszközöket, gyógyszereket tulajdonított el jogtalanul.

 

A vádlott ezen túlmenően 2014. július 28. és 2016. február 23-a között több alkalommal megromlott egészségi állapotú, illetve idős koruk miatt a bűncselekmény felismerésére, elhárítására korlátozottan képes, védekezésre képtelen állapotban lévő sértettektől jogtalanul ékszereket és készpénzt tulajdonított el. Egy ilyen cselekményét követően az egyik sértettnek orvosi utasítás nélkül Seduxen elnevezésű gyógyszert adott és azt nem tüntette fel a sértett lázlapján, így ezen magatartásával foglalkozása szabályait megszegte és a sértett sérelmére, gondatlanságból benzodiazepin mérgezést, 8 napon belüli gyógytartamú testi sértést okozott.

 

A másodfokú bíróság az ügyben megtartott nyilvános ülés eredményéhez képest úgy ítélte meg, hogy az elsőfokú bíróság az eljárási szabályokat maradéktalanul betartva, az ügyben megalapozott tényállást állapított meg, ezért a másodfokú bíróság az elsőfokú ítéletet érdemben helybenhagyta.

 

 
 
Forrás: Szegedi Törvényszék
VH
 

Olvassa el ezt is!

A mai kornak megfelelő alap- és szakosított ellátás körvonalazódik

A mai kornak megfelelő alap- és szakosított ellátás körvonalazódik

Vásárhelyen az Andrássy u. 54. szám alatti egykori mentőállomás patinás épületébe decemberben visszaköltözhet a Kagylóhéj Gyermekjóléti Központ és Családsegítő Szolgálat.
Átrendezett egy újvárosi szórakozóhelyet

Átrendezett egy újvárosi szórakozóhelyet

Egy fiatal nő úgy gondolta, ahogy a férfiak erőből, ő is megmutatja mennyire kemény tud lenni. A kocsma tulajdonosa és a vásárhelyi Rendőrség azonban nem díjazta.
Rádió 1 Vásárhelyen is

Rádió 1 Vásárhelyen is

A Rádió 1-nek az országban 46 frekvencián, vagyis ennyi településen szól helyi rádióként. A 47-dik Hódmezővásárhely lett.
Bölcsödék, óvodák fejlesztése

Bölcsödék, óvodák fejlesztése

Két helyszínen több, mint 40 millió forintos beruházás zárult az Önkormányzati fenntartású bölcsődékben. Óvodai fejlesztések is voltak a nyári szünetben.
 

És ezt már olvasta?

Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2 2025. 42. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Vásárhelyi fodrász Shanghajban versenyezhet
Vásárhelyi fodrász Shanghajban versenyezhet

A hódmezővásárhelyi Nagypál Dóra is ott lehet jövőre Shanghajban a 48. WorldSkills versenyen, amit szakmák olimpiájaként is szokták emlegetni.

 
A végére nem meredt energia
A végére nem meredt energia Október 31-én este a sereghajtó PTE-PEAC vendégeként folytatta az NB I/B Zöld csoportját a Vásárhelyi Kosársuli.
 
Mindenszentek és halottak napja
Mindenszentek és halottak napja Lelkileg nagy vigasztalás a hátramaradottaknak, hogy tehetnek valamit elköltözött szeretteikért imával, vezekléssel, szentmisével. Gyertyákat, mécseseket gyújtunk az elhunytak emlékére.
 
Jókai Mór és Vásárhely
Jókai Mór és Vásárhely Október 27-én rendezték a 48. Csongrád Megyei Levéltári Nap hódmezővásárhelyi rendezvényét a Bajcsy-Zsilinszky Endre utca Levéltárban.
 
A zongorák királya a Péczelyben
A zongorák királya a Péczelyben Steinway & Sons zongorát kapott a Péczely Attila Alapfokú Művészeti Iskola. Hamarosan koncerttel avatják fel.
 
Készül a monográfia újabb kötete
Készül a monográfia újabb kötete A munka tavaly kezdődött, és várhatóan 2028-ban kerül a nyomdába az újabb nagy monográfia. 21 szerző dolgozik rajta, részben a vásárhelyi levéltárra támaszkodva.