FélpercesVásárhelyen már négy korosztály rajtol

2014. október 6., hétfő
 
Vásárhelyen már négy korosztály rajtol

Az Európai Úszó Liga vezető testülete, a LEN Büro - magyar javaslatra - módosította a junior úszó Eb-k korosztályos megkötéseit, így elsőként a 2016-os, hódmezővásárhelyi Európa-bajnokságon az eddigi kettő helyett négy évjárat állhat rajtkőre.

 

 

 

A magyar szövetség (MÚSZ) szombati összefoglalója szerint erről a hétvégi LEN-kongresszuson döntöttek. A MÚSZ hónapokkal ezelőtt kezdte meg a lobbizást annak érdekében, hogy az európai szervezet vegye át a nemzetközi szövetség (FINA) junior vb-re érvényes korosztályos besorolásait az Európa-bajnokságokra is.

 

"A magyar javaslat most, a Garda-tó partján rendezett LEN-kongresszuson ért célt: 2016. január 1-jétől a fiúknál a 15-18 évesek (eddig 17-18), míg a lányoknál a 14-17 évesek (eddig 15-16) vehetnek részt a junior Eb-ken" - áll a MÚSZ közleményében. A 2016-os, hódmezővásárhelyi junior Eb-n debütál az új szabály.

"Ez racionális döntés, amely végre harmonizálja a FINA és a LEN szabályait - és amely számunkra azért fontos, mert így a tavaly elindított Jövő bajnokai programban részt vevő fiatalok első alkalommal egy Európa-bajnokságon, mégpedig egy hazai rendezésű eseményen szerezhetnek tapasztalatot, mielőtt a legjobbak a 2017-es budapesti junior világbajnokságon is megméretnek" - kommentálta a döntést a MÚSZ elnöke, Gyárfás Tamás.

 
 
VH-MTI
 

Olvassa el ezt is!

A Bessenyei-díjas Bitskey Tibor lett a Nemzet Színésze

A Bessenyei-díjas Bitskey Tibor lett a Nemzet Színésze

2012-ben kapta a Bessenyei Ferenc özvegye és a város által alapított díjat. Ő volt az első „kőfalon túlról” érkező művész, aki megkapta az elismerést.
Bravúros Kosársuli siker Kecskeméten

Bravúros Kosársuli siker Kecskeméten

Dr. Elek András: Egy nagyon jó csapat ellen idegenben csak 64 pontot kaptunk. Ez a győzelem mindenképpen nagy lendületet adhat a folytatáshoz.
A Gulág táborokról nyílik kiállítás az Emlékpontban

A Gulág táborokról nyílik kiállítás az Emlékpontban

Szembesítés címmel nyílik a szovjet kényszermunkatáborokba elhurcoltakról kiállítás kedden Hódmezővásárhelyen az Emlékpontban.
Fókuszban az agrárium

Fókuszban az agrárium

Hagyományossá vált, és nemzetközileg is számon tartott konferencia lett Hódmezővásárhelyen a Wellmann Nemzetközi Tudományos Konferencia.
 

És ezt már olvasta?

Ünnepi megemlékezések Vásárhelyen június 4-én
Ünnepi megemlékezések Vásárhelyen június 4-én A Trianoni békediktátum aláírásának 105. évfordulóján, a Nemzeti Összetartozás Napján megemlékezéseket tartottak Hódmezővásárhelyen.
 
Jövő tavaszra halasztották az Alföldi Állattenyésztési Napokat
Jövő tavaszra halasztották az Alföldi Állattenyésztési Napokat Bár a járvány nem terjedt tovább, a szervezők döntése alapján a kiállítást az idén már nem pótolják.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025 2025. 19. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Súlyos, életveszélyes sérülést okozott a tűz
Súlyos, életveszélyes sérülést okozott a tűz Két embert kellett kórházba szállítani, miután szombaton a Paperében lévő egyik kiskertben a zöldhulladék-égetés során elszabadultak a lángok.
 
A hódmezővásárhelyi leventékről nyílt kiállítás
A hódmezővásárhelyi leventékről nyílt kiállítás A hódmezővásárhelyi leventék kálváriájáról nyílt Szebb jövő helyett háború, halál, fogság és megbélyegzés címmel kiállítás a Tornyai János Múzeumban.
 
Civil és sportszervezetek kaptak támogatást
Civil és sportszervezetek kaptak támogatást Hódmezővásárhely Önkormányzata idén is több, mint 35 millió forinttal támogatja a helyi egyesületek működését.
 
Az év online diákmédiuma lett a vásárhelyi Liszt média
Az év online diákmédiuma lett a vásárhelyi Liszt média Az Országos Ifjúsági Sajtófesztivál a fiatal újságírók és rádiósok legnagyobb éves találkozója. Idén is díjazták a legjobb diákújságírókat.