BulvárVáratlan helyzetekre szakszerű reagálás

2019. május 16., csütörtök
 
Váratlan helyzetekre szakszerű reagálás

Látványos egészségügyi szakharcászaton vesznek részt az MH 5. Bocskai István Lövészdandár hódmezővásárhelyi katonái a dóci lő- és gyakorlótéren.

 

 

 

 

 

 

 

Dr. Pusztai Erzsébet alezredes, a dandár Egészségügyi Központjának parancsnoka a gyakorlat szakmai nyílt napján – május 15-én, szerdán – elmondta: a hétfőtől péntekig tartó felkészítés célja, hogy a résztvevők élesben is kipróbálhassák tudásukat.

Összetett, mind a lövészeket, mind a műszaki, mind pedig az egészségügyi katonákat megmozgató gyakorlatot tartottak a dóci lőtéren.

 

Az alezredes szavai szerint a gyakorlatot minden évben megrendezik, de folyamatosan új elemekkel látják el, hogy valódi kihívást jelentsen az állomány számára. Két éve például éjszaka kellett a feladatokat teljesíteni, tavaly helikopter is részt vett a mentésben, idén pedig a területvédelmi tartalékos katonák is szerepet kaptak. Közöttük voltak tartalékos lövészek, egy orvos és egy mentőtiszt is. Bár a kiképzés nagyon látványos volt, az alezredes hangsúlyozta: „Mi nem bemutatót hajtunk végre, hanem gyakorlunk!” Ez azt jelenti, hogy a katonák nem tudják előre a pontos forgatókönyvet, hanem eddig megszerzett tudásukkal kell a váratlan helyzetekre szakszerűen reagálniuk. A feladatokat pedig úgy alakítják ki, hogy azok minél inkább megfeleljenek a valóságnak, vagyis a harctéri körülményeknek.

 
 
VH-MH sajtó
 

Olvassa el ezt is!

Konferencia a hódmezővásárhelyi múzeum névadójáról

Konferencia a hódmezővásárhelyi múzeum névadójáról

A festőművész életművét járták körül születésének 150. évfordulója alkalmából a Tornyai János Múzeumban. Gyűjteményes kiállításának katalógusát is bemutatták. Képekkel.
Az irányított erő művészete - Hapkido

Az irányított erő művészete - Hapkido

Május 11-én Hódmezővásárhelyen rendezték meg a Tradicionális Hapkido Szövetség Nyílt Korea Hapkido Magyar Bajnokságát. Eredményekkel és képekkel.
Kezdődik a szúnyoggyérítés

Kezdődik a szúnyoggyérítés

Az esőt követő felmelegedés felgyorsítja a szúnyogok fejlődését, ezért a következő napokban több helyen kell beavatkozásokat végezni.
Az agrárium ünnepe

Az agrárium ünnepe

Május 14-én délelőtt megnyitotta kapuit a XXXII. Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok, Magyarország egyik legjelentősebb agrárszakmai rendezvénye.
 

És ezt már olvasta?

Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 23. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Kezdődik a tiszavirágzás
Kezdődik a tiszavirágzás A következő napokban ismét tanúi lehetünk hazánk egyik legkülönlegesebb természeti csodájának, a tiszavirágzásnak.
 
Ilyen sem volt még - Nagymágocsi csípős világhírnév
Ilyen sem volt még - Nagymágocsi csípős világhírnév Több, mint 200 szósz vett részt „vakkóstoláson” a kontinens minden tájáról. Ezután született a döntés: a nagymágocsi Szabó Attila  aranyérmet nyert.
 
Indul a buli
Indul a buli Minden eddiginél nagyobb érdeklődés övezi az idei Deja Vu Fesztivált, amely június 10. és 14. között nyitja meg kapuit az Újszegedi Partfürdőn.
 
Rapcsák András szobráról döntenek
Rapcsák András szobráról döntenek Az egykori polgármester szobrának áthelyezését kezdeményezi a hódmezővásárhelyi közgyűlés - döntöttek a testület legutóbbi ülésén.
 
Értékteremtő Nevelési Díjakat adtak át
Értékteremtő Nevelési Díjakat adtak át Brunszvik Teréz Emléknapot és Szakmai Konferenciát tartott a Hódmezővásárhelyi Egyesített Óvoda teljes dolgozói állományának bevonásával.
 
Timeline játék a vásárhelyi Levéltárban
Timeline játék a vásárhelyi Levéltárban A Hódmezővásárhelyi Levéltár egy új, - Magyarországon családi, baráti körben, pubokban egyre népszerűbb - társasjátékra invitálja a vásárhelyieket.