KözéletVandalizmus három felvonásban - Elfogták a tettest

2011. március 15., kedd
 

Ünneprontó tett, amelyre nem találni normális emberi magyarázatot. A Rotary Klub elnöke és a városi lakói is fel vannak háborodva.  

 

 Videó az elkövetőről!

 

 

A Hódmezővásárhelyen tavaly november 24-én a vásárhelyi Rotary Klub költségén felállított dombortérképet immár harmadszor is megcsonkították. Február 25-én az I. világháborús emlékmű jelzésére szolgáló részt vitték el a vandálok, nem sokkal később a Református Ótemplom tornyát törték le, mára pedig a Városháza tornya hiányzik. Az egymillió forintba került alkotás az országban elhelyezett többi dombortérképekhez hasonlóan, öntvény, vagyis egy darabból készült. Így még a javítás lehetősége sem tisztázott, amely azonban biztos, hogy százezrekben mérhető.

Március 15-én a déli órákban, fotósunk a felvételek készítésekor az arra sétáló városiak jogos felháborodottságát tapasztalta. Véleményükhöz csatlakozott Prins Gabriella, a vásárhelyi Rotary Klub elnöke, aki az újabb rongálásról a Vásárhelyi Hírek munkatársától értesült és megdöbbent a hír hallatán, elmondta, erre a tettre nem találni normális emberi magyarázatot.

Kérdésünkre, hogy az eredeti tervek szerint a vásárhelyi Rotary Club vajon finanszírozza-e még egy ilyen, a látássérülteket segítő térkép felállítását a Kossuth téren, miután teljesen elkészül a belvárosi rész, azt válaszolta, ezek után meggondolandó!

Március 15-én délután a Hódmezővásárhelyi Rendőrkapitányságtól kapott tájékoztatás szerint elfogták azt a 16 éves helybeli fiút, aki megrongálta a hódmezővásárhelyi Kossuth téren felállított háromdimenziós térképet több százezer forintos anyagi kárt okozva. A Hódmezővásárhelyi Rendőrkapitányság a térfigyelő kamerák felvételeinek elemzése alapján állapította meg a bűncselekmény elkövetőjének személyazonosságát, akit tegnap elő is állítottak. A nyomozók törvényes képviselőjének és védőjének jelenlétében gyanúsítottként hallgatták ki, azonban a vallomástételt megtagadta. A rendőrök kérdéseire annak ellenére sem volt hajlandó válaszolni, hogy a nyomozók a letört tornyot a makettől néhány száz méterre a virágágyásban elásva megtalálták. Az adatgyűjtés során a vásárhelyi rendőrök azt is kiderítették, hogy a fiatalember a bűncselekményt követően felmászott egy villanyoszlopra, ahonnan levett egy nemzeti színű zászlót, majd azt is kettétörte. Tettét erősen ittas állapotban követte el. Ellene rongálás miatt indult büntetőeljárás a Hódmezővásárhelyi Rendőrkapitányságon, a pontos kárérték megállapítása még folyik.

 

Olvassa el ezt is!

A negyedik negyedre elfogyott az erő

A negyedik negyedre elfogyott az erő

Saša Vejinović csapatának lehetősége volt, hogy megtartsa az esélyét a felsőházi rájátszásra, ám sok hibával játszott, és végül 20 pontos vereséget szenvedett.
Vásárhelyi kötődésű művészek alkotása a TIK bejáratánál

Vásárhelyi kötődésű művészek alkotása a TIK bejáratánál

Március 26-án avatták fel a Szilassi-poliéderként ismert nagyméretű alakzatát, amely hét lapból áll, és valamennyi lap minden másikkal szomszédos.
Választás 2026

Választás 2026

A Választási Bizottsága a városháza dísztermében kisorsolta a jelöltek nevét, így kialakult a szavazólapokra kerülő sorrend.
Országos fesztivál és verseny Hódmezővásárhelyen

Országos fesztivál és verseny Hódmezővásárhelyen

A Magyar Majorette Szervezetek Szövetségével közösen rendezte meg a Crystal Dance Club a Hello Spring Open mazsorettfesztivált és -versenyt.
 

És ezt már olvasta?

Nem jutottak be a felsőházi rájátszásba
Nem jutottak be a felsőházi rájátszásba Április 2-án a Budafok vendégeként lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoportjában. Vereséggel zárták az alapszakaszt. 
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 13. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Vásárhelyi diák is helyezést ért el a SzakmaSztár döntőjében
Vásárhelyi diák is helyezést ért el a SzakmaSztár döntőjében Idén a megyéből 9 szakképző intézményből, 10 szakmából összesen 14 fő jutott be a döntőbe. A HSZC iskoláiból 3 tanuló ért el helyezést.
 
Uniós támogatással indult női egészségfejlesztési program
Uniós támogatással indult női egészségfejlesztési program A nők egészségtudatosságát javító program indul Csongrád-Csanád vármegyei szakképzési intézményekben, így Vásárhelyen is.
 
A kosárlabda szezon bravúrja
A kosárlabda szezon bravúrja Március 27-én este a bajnoki listavezető és már biztosan alapszakasz-győztes Kozármisleny otthonába látogatott a Vásárhelyi Kosársuli.
 
Magyar Péter Vásárhelyen
Magyar Péter Vásárhelyen Sem kordon, sem testőrhad, sem pedig mesterlövészek nem voltak a TISZA Párt vásárhelyi rendezvényén. Viszont óriási tömeg gyűlt össze kedden este.
 
Orbán Viktor Vásárhelyen
Orbán Viktor Vásárhelyen A rendezvény előtt egy helyi Békemenet indult a Népkerttől majd onnan érkeztek meg az országjárás helyszínéül szolgáló Bessenyei Ferenc Művelődési Központ elé.