KözéletVáltásra készülnek Vásárhelyen

2015. december 8., kedd
 
Váltásra készülnek Vásárhelyen

A Magyar Honvédség KFOR Kontingens 14. váltása december elején megkezdte a missziós feladatra való felkészülését az MH 5. Bocskai István Lövészdandár hódmezővásárhelyi helyőrségében.

 

 

 

 

 

Nem háborús műveleti feladatokra készültek fel a katonák. A lőgyakorlatok során elsősorban az ellenség harcképtelenné tétele, illetve a lázongó tömegből a hangadók „kiemelése” volt a cél. A lövészet sajátosságát az adta, hogy a katonáknak a béketámogató tevékenységre készülve - lehetőleg emberi élet kioltása nélkül - fegyverrel kellett „megoldani” a feladatokat.

 

A KFOR - Kosovo Force - felkészülés folytatásaként a tantermi előadások következnek, illeletve megkezdődnek a speciális (vezetési gyakorlat, egészségügyi felkészülés) foglalkozások is.

 

A KFOR az ENSZ határozata alapján kezdte meg működését 1999-ben. A Magyar Honvédség katonái a NATO parancsnokság alatt működő nemzetközi békefenntartó haderő részét képezik, feladatuk a biztonság és a rend fenntartása. A KFOR Harcászati Tartalék Zászlóalj legfőbb rendeltetése az utak járhatóságának biztosítása egész Koszovó területén, illetve a járőrözés. 2014 augusztusában a Magyar Honvédség növelte a Koszovóban állomásozó katonáinak létszámát, így Magyarország már közel 350 békefenntartóval van jelen a balkáni országban.

 
 
VH-MH sajtó
 

Olvassa el ezt is!

Kinevezték az új vásárhelyi rendőrkapitányt

Kinevezték az új vásárhelyi rendőrkapitányt

A megbízást ünnepi állománygyűlés keretében a Polgármesteri Hivatal Dísztermében ma délelőtt adta át dr. Lukács János rendőr dandártábornok.
Parádés szezonzárás

Parádés szezonzárás

A meccs krónikájához tartozik, hogy nemcsak az összes mezőnyjátékos, de ritkán látható módon mindkét kapus is feliratkozott a gólszerzők közé
Ingyenes koncert március 8-án

Ingyenes koncert március 8-án

Március 8-án Hódmezővásárhelyen a Csík Zenekar és az Ismerős Arcok lépnek fel a Hódtói Sportcsarnokban.
Kitüntetések Március 15-e alkalmából

Kitüntetések Március 15-e alkalmából

Magyar Érdemrend lovagkeresztet, illetve Magyar Arany Érdemkeresztet vehettek át vásárhelyi közéleti személyisége.
 

És ezt már olvasta?

Magyar Péter Vásárhelyen
Magyar Péter Vásárhelyen Sem kordon, sem testőrhad, sem pedig mesterlövészek nem voltak a TISZA Párt vásárhelyi rendezvényén. Viszont óriási tömeg gyűlt össze kedden este.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 12. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Orbán Viktor Vásárhelyen
Orbán Viktor Vásárhelyen A rendezvény előtt egy helyi Békemenet indult a Népkerttől majd onnan érkeztek meg az országjárás helyszínéül szolgáló Bessenyei Ferenc Művelődési Központ elé.
 
Földesi Zoltán magyar bajnok lett
Földesi Zoltán magyar bajnok lett A hódmezővásárhelyi ITF Taekwon-do csapat versenyzője a serdülő -60 kg-os kategóriában magyar bajnoki címet szerzett
 
Kevés esély maradt a felsőházi rájátszásra
Kevés esély maradt a felsőházi rájátszásra A Dunaharaszti ellen játszotta utolsó hazai mérkőzését az NB I/B Zöld csoportjának alapszakaszában a Vásárhelyi Kosársuli. 
 
Három Bach koncert Vásárhelyen
Három Bach koncert Vásárhelyen A Szentháromság-templomban, a Református Ótemplomban és az ótemplomi gyülekezeti teremben is rendeznek Bach-koncertet márciusban.
 
Kapu Tibor Vásárhelyen
Kapu Tibor Vásárhelyen Március 17-én a második magyar űrhajós volt a vendége a hódmezővásárhelyi Szent István Általános Iskolának. Találkozott a vásárhelyi polgármesterrel is.