KözéletVadászok és Földtulajdonosok Majálisa Batidán

2011. május 16., hétfő
 

Május 14-én vadászkürt jelezte, hogy megkezdődött a Vadászok és Földtulajdonosok Majálisa a Hódagro Pihenőparkjában, a Kovács Tanyán, amely Hódmezővásárhely külterületén, Batida mellett található. Természetesen nem csak szakembereknek. Pörköltek, sültek, népi zene és a vadásztársaságok trófeái.

 

 

Nézze meg video-beszámolónkat ITT!

 

 

Az ünnepélyes megnyitó után mozgalmas programok várták a Vadászok és Földtulajdonosok Először elhelyezték a ravatalon azt az őzbakot, amely előtt tisztelegtek. Ezt követően a résztvevő 12 vadásztársaság mindegyike a bogrács fölött ténykedet, sőt, volt aki több üstben főzött. Összesen 45 bográcsot számoltunk a nap folyamán. A délelőtti szerényebb részvétel, ebédidőre változott.

Az egész majálist végigkísérte a tánc és a zene. A délelőtti mulatozásról a Bessenyei Díjas, Kankalin Néptáncegyüttes gondoskodott, kisebb vásári mulatság hangulatát megelevenítve, míg az ebédhez és a délutáni sziesztázáshoz Koltai Zoltán énekelt, Labozár Antal és zenekara muzsikált.

Az ízletes ebéd után is számos program várta a kilátogatókat, a vadászok négylábú segítői vették birtokukba a hatalmas zöld területet. Vadászkutya bemutatót tartottak és a solymászok is elhozták madaraikat. A sport sem maradt ki a majálisból, hiszen színre léptek az íjászok és az airsoft szerelmesei is. A gyermek játszóház, a sörsátrak és a kirakodóvásár forgatagában a délutánt, a Green 6 zenekar zárta.

12 vadásztársaság tagsága, családtagjai, érdeklődők, összességében 1200-1500 ember töltötte kellemesen a napot.

Szabó Lajos a főszervező Hódagró Zrt. elnöke a Vásárhelyi Híreknek elmondta, közel öt órás konferenciát is tartottak, közel 200 érdeklődővel az Alföld meghatározó apróvadjairól. A fácán, a nyúl, a vízi szárnyasok jelenlegi populációja, a vadgazdálkodás aktualitásai szerepeltek a témák között. Saját megfogalmazása szerint jó kezdeményezés volt összehozni a vadásztársaságokat és a földtulajdonosokat.
 
 
Saja Boglárka- B.Sz.Z.
 

Olvassa el ezt is!

Szabadtéri tűzesetek - idén már csaknem két és félszer több

Szabadtéri tűzesetek - idén már csaknem két és félszer több

Az elmúlt napokban, hetekben jelentősen megnőtt a szabadtéri tűzesetek száma. 99%-át emberi tevékenység, emberi gondatlanság okozza.
Coca-Cola SZIN augusztus 27-30.

Coca-Cola SZIN augusztus 27-30.

Újabb nemzetközi sztárokat és hazai kedvenceket jelentettek be a SZIN szervezői. Négy napon át, több mint tíz helyszín, több mint kétszáz program.
A tulajdonrész mellett a Holokauszt múzeumot a Mazsihisz működteti

A tulajdonrész mellett a Holokauszt múzeumot a Mazsihisz működteti

A Mazsihisz a várostól megkapta a vásárhelyi zsinagóga és az egykori zsidó népiskola épületéből álló ingatlanegyüttes 10 százalékos tulajdonrészét.
Nemzetközi sztárok és hazai kedvencek a nyár zárófesztiválján

Nemzetközi sztárok és hazai kedvencek a nyár zárófesztiválján

Az elmúlt évekhez képest már egy hónappal korábban előrukkolt a Coca-Cola SZIN a fesztivál öt nagyobb helyszínének teljes felhozatalával.
 

És ezt már olvasta?

144 műalkotás az Alföldi Galériában
144 műalkotás az Alföldi Galériában Akár egy második, szintén országos színvonalú tárlat is összeállhatna, azonban az Alföldi adottságai ennyi alkotásban maximalizálják a  művek mennyiségét.
 
Diplomaátadó a Mezőgazdasági Karon
Diplomaátadó a Mezőgazdasági Karon A Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kara 68. Diplomaátadó Ünnepi Tanácsülését tartja július 4-én. A 35 végzett hallgatóból négyen külföldiek
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025 2025. 23. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Egy kátyú életveszélyes fejsérülést okozott
Egy kátyú életveszélyes fejsérülést okozott Hódmezővásárhelye Kishomokon a Vitéz utcában egy elektromos rollerrel közlekedő nő az éjszakai sötétségben nem vette észre a kátyút.
 
Újabb fejlemények kastély ügyben
Újabb fejlemények kastély ügyben A működtetést a szabadkígyósi és a békéscsabai önkormányzatokkal közösen valósítanák meg; megírták Lázár János építési és közlekedési miniszternek.
 
Gazdag volt a vásárhelyi Múzeumok Éjszakája
Gazdag volt a vásárhelyi Múzeumok Éjszakája Hat helyszín, tizenöt program, különleges tárlatvezetések, előadások, kincskereső játék és koncert is várta az érdeklődőket. Összefoglaló.
 
Múzeumok Éjszakája Vásárhelyen 2025
Múzeumok Éjszakája Vásárhelyen 2025

Országszerte számos múzeum, könyvtár és kiállítóhely nyitva lesz az év leghosszabb éjszakáján. Vásárhelyen is 6 helyszínen 19 programmal várják az érdeklődőket. Részletes program.