Kultúra, oktatásUtoljára jelenik meg a Vásárhelyi Látóhatár

2015. december 3., csütörtök
 
Utoljára jelenik meg a Vásárhelyi Látóhatár

6 évfolyam 24 lapszám a rövid leltár, azonban a számok mögött nagy elhívatottság és a helyi kulturális értékek megjelenítésének fontossága húzódik meg.

 

 

Fotó: Eifert János

 

 

 

A hiánypótlónak számító folyóirat gondolata és a megvalósítása Benák Katalin nevéhez fűződik. A lap főszerkesztője 1991-ben került a mindszenti Keller Lajos Városi Könyvtárba, 1994  januárjától igazgatója lett, majd 1995-től a város  képviselőtestületének tagjaként, az oktatási, közművelődési, ifjúsági és sportbizottság elnöke volt. Ma Hódmezővásárhelyen él. A Látóhatár első száma 2010 nyarán, a 81. Ünnepi Könyvhét idején jelent meg.

 

„Két fontos dolog motiválta, hogy belekezdtem a Vásárhelyi Látóhatár kiadásába. Amikor fiatal voltam még volt egy folyóirat, a Juss, ami nagyon közel állt a szívemhez. A fiatalok érdeklődési köréből valahogy, már akkor is kiesett. Én viszont szeretek fiatalokat felfedezni és arra gondoltam, hátha most ezt a nemzedéket másként érintené meg. A másik nagyon fontos, hogy már évek óta egyfajta váltáson gondolkodtam, azon, hogy más munkát találok, hogy foglalkozhassak folyóirat- és könyvkiadással”- nyilatkozta akkor a Vásárhelyi Híreknek.

 

Az öt és félévvel ezelőtt mondottakat ma is fenntartja, de hozzátette, akkor még nem tudta, milyen lesz a fogadtatása, vajon csak mondott, vagy valós igény lesz a folyóiratra, de ez őt nem tántorította el.

Az idő őt igazolta, hiszen már 24 lapszámot megélt a Vásárhelyi Látóhatár, amely a főszerkesztő elmondása szerint ma már többekhez eljuthat - méghozzá folyamatosan frissíthetően - az interneten keresztül, így december 4-én jelenik meg az írott Vásárhelyi Látóhatár zárószáma. A lap tovább él online formában.

 

Pénteken 17 órától a Németh László Városi Könyvtárban az est moderátora Árva László iskolaigazgató lesz, aki a folyóiratot a közönség figyelmébe ajánlja.

A vendég Rókus Ákos, a Vásárhelyi Televízió ügyvezető igazgatója lesz. Közreműködők: Bereczky Szilvia és Taletovics Milán, a Szegedi Nemzeti Színház művészei, valamint Várkonyi Kamilla, a Fogarassy Judit Balett és Jazztánc Stúdió táncosa. 

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Kitépte a nyakláncokat

Kitépte a nyakláncokat

Az elmúlt egy évben elkövetett hasonló cselekmények közül, akár 12 bűncselekmény elkövetője is ő lehet. Ennek részleteit a nyomozás tárja majd fel.
Készül az új vásárhelyi szakrendelő

Készül az új vásárhelyi szakrendelő

Az átadásának időpontjáról még nincs hír. A két kórházban jelentős modernizációt, több orvostechnikai berendezés beszerzését tette lehetővé a most záruló két projekt.
Program a gyermekvállalás támogatására

Program a gyermekvállalás támogatására

Európai uniós támogatással újabb egészségfejlesztési program indult Hódmezővásárhelyen és Szatmárnémetiben.
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026

Családi események Hódmezővásárhelyen 2026

2026. 5. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 

És ezt már olvasta?

A 43. Magyar Sajtófotó Kiállítás a Kossuth téren
A 43. Magyar Sajtófotó Kiállítás a Kossuth téren Az országot 2021 óta járó, az előző év legjobb sajtófotóit bemutató vándorkiállítás Hódmezővásárhelyre érkezett.
 
A Kosársuli felugrott a 9. helyre a tabellán
A Kosársuli felugrott a 9. helyre a tabellán A PTE-PEAC-ot fogadta a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoportjának 16. fordulójában. a csapat végig uralta a meccset és visszavágott az őszi vereségért.
 
A Kosársulinak nem jött össze a győzelem
A Kosársulinak nem jött össze a győzelem Saša Vejinović csapata jó meccset játszott a tabella élmezőnyéhez tartozó vendégekkel, és bár nagyot harcolt, végül szoros vereséget szenvedett.
 
Vásárhelyi Művészeti Díj 2026
Vásárhelyi  Művészeti Díj 2026 Benedek Lili jazzénekesnő, Varga-Tóth Attila operaénekes, valamint a Molnár Dixieland Band együttes vehette át az idei Vásárhelyi Művészeti Díjat-
 
Megszerezte első idegenbeli sikerét
Megszerezte első idegenbeli sikerét Január 25-én este az Eger vendégeként lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoport alapszakaszának 14. fordulójában.
 
Kiképzőközpont épül Vásárhelyen
Kiképzőközpont épül Vásárhelyen Január 20-án Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter részvételével letették a Lynx harcjármű szimulációs központjának alapkővét.
 
Ismét elmaradt a győzelem
Ismét elmaradt a győzelem A Kosársuli az NB I/B Zöld csoportjának 13. fordulójában a Győrt fogadta a győzelem reményében.