KözéletÚjra megcsúszott a mártélyi partfal

2011. február 21., hétfő
 

Olvasóink jelezték, hogy Mártélyon a Bodnár Bertalan Oktatóközpont előtti aszfalt út és a vízpart közötti részen újabb repedések keletkeztek.

 

 

Mint az a képeinken is látható a tavaly elmozdult partfal egészen friss szélesedő repedései, a körülbelül 15-20 méteres szakasz újabb megmozdulását jelzik. Ékes József városüzemeltetési csoportvezető a Vásárhelyi Híreknek elmondta, a partfal tavaly kezdődött elmozdulása, a most viszonylag rövid időn belül levonult árvíz miatt gyorsulhatott fel. Ez az úgynevezett ’elhabolás’ természetes folyamat, amit a partfal alátöltésével, vagy betontámfal építésével lehetne megakadályozni. Ez sem az óriási  költségei, sem a táj esztétikája szempontjából nem kivitelezhető. Mint elmondta, a legkézenfekvőbb megoldás, hagyni hogy a természet végezze a dolgát, mert a partfal vízbe csúszása a legjobb megoldás. A körbekerített rész nem jelent veszélyt, kivéve ha valaki a  partfal alá megy, vagy az elkerített részen tartózkodik. Ékes József azt is elmondta, a partfal esetleges lecsúszása után, még mindig marad elegendő hely a közlekedők számára.  

 

Olvassa el ezt is!

Sikerült nyerni a harmadik meccsen

Sikerült nyerni a harmadik meccsen

A kosársuli megismételte az első meccsen látott teljesítményt, ezúttal is 30 ponttal nyert, így megnyerte a párharcot és a 9. helyért játszhat a bajnokság végén.
Ismét a dobogó legfelső fokára állhatott a vásárhelyi Nagy Enikő

Ismét a dobogó legfelső fokára állhatott a vásárhelyi Nagy Enikő

Április 18–19-én rendezték Hódmezővásárhelyen, a Gyarmati Dezső Sportuszodában a VI. Consolis ASA Nemzetközi Szenior Úszóversenyt.
Nagyszerű teakwondos eredmények

Nagyszerű teakwondos eredmények

A Diákbajnokságról és Engrich Mariann Emlékversenyről húsz dobogós helyezéssel tért haza a Máté Taekwondo és Hapkido Sportegyesület.
Rajzpályázatot díjaztak

Rajzpályázatot díjaztak

A rajzpályázatra a nagycsoportos korosztály mesefeldolgozásokat készített, amelyhez 8 ország meséiből készült könyv volt a kiindulási pontjuk.
 

És ezt már olvasta?

Az agrárszakma háromnapos ünnepe
Az agrárszakma háromnapos ünnepe A XXXII. Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napokat május 14–16. között rendezik Hódmezővásárhelyen, a Hód-Mezőgazda Zrt. Kiállítási Centrumában.Részletes program.
 
Lengyel testvérvárosi látogatás
Lengyel testvérvárosi látogatás Lengyelországban május 3-a az Alkotmány napja, (1791-ben) az Európában első, modern alaptörvényt ünneplik.
 
Ütős hétvége a Hódtóiban
Ütős hétvége a Hódtóiban Május 9-én a Hódtói Sportcsarnokban rendezte meg a Hódmezővásárhelyi Box Club a II. Szalkai László-emlékversenyt.
 
A két győzelemig tartó párharcban az első már megvan
A két győzelemig tartó párharcban az első már megvan Május 7-én este hazai pályán kezdte az NB I/B Zöld csoport 9. helyéért zajló párharcot a Vásárhelyi Kosársuli.
 
Vásárhelyi szervezetek az NKA támogatási listáján
Vásárhelyi szervezetek az NKA támogatási listáján A Csongrád-Csanád 04-es választókerületben, az utóbbi hetekben nyilvánosságra került listában 4 vásárhelyi kötődésű alapítvány, egyesület, szervezet és KFT. kapott támogatást.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 18. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Visszaesőként sokba kerül az önbíráskodás
Visszaesőként sokba kerül az önbíráskodás A Hódmezővásárhelyi Járási Ügyészség vádat emelt egy férfival szemben, aki elcserélt autóját meg nem engedett módon követelte vissza.