KözéletÚjabb vásárhelyi győzelem a Női Felnőtt Kézilabda Bajnokságban

2011. november 10., csütörtök
 
Újabb vásárhelyi győzelem a Női Felnőtt Kézilabda Bajnokságban

Hódmezővásárhelyi Leány Kézilabda Club, Áncsán István elnök október elején jelentette be, hogy fiatal, saját nevelésű sportolókból álló csapatot indít a Csongrád Megyei Női Felnőtt Kézilabda Bajnokságban. Mint mondta, játékosaik átlagéletkora jóval 20 év alatt van, így az előttük álló szezonban elsődleges cél a rutinszerzés a felnőtt mezőnyben.

 

 

A vásárhelyi kézilabdás lányok a Sándorfalva elleni vasárnapi nagyszerű teljesítmény után tegnap is jó formát mutatva magabiztos győzelmet arattak.

 

A HLKC csapata a Csongrád Megyei Női Felnőtt Bajnokság 6. fordulójában Szegeden lépett pályára a Seni Girls SE ellen. A mérkőzés elején ugyan kicsit kapkodva, bizonytalanul játszottak, azonban 6-6 után állva hagyták a hazaiakat, és a félidő végén 7 gólos előnnyel vonultak le. Ezt az előnyt tartották a második játékrészen is, aminek végeredménye 25:17 lett. 

 

Az eddigi eredmények alapján sokan szurkolnak a vásárhelyi lányoknak, hogy a hátralévő fordulók is sikerrel záruljanak. Erre minden remény megvan, hiszen a csapat nagyrészt a 2010-ben az Országos Serdülő Bajnokságban szereplő játékosokból áll, valamint sikerült néhány rutinosabb játékossal is megerősíteni a keretet. A korábban Hódmezővásárhelyen huzamosabb ideig védő Baloghné Tóth Orsolya visszatért, Kovács Mónika Medgyesegyházáról, Sztancsik Rozália pedig az Orosháza Ksc csapatából került Vásárhelyre. 

 

A bajnokságban 6 csapat vesz részt, a Hódmezővásárhelyi LKC, a Sándorfalva SK, a Bordány Szövetkezeti SK, a Hódmezővásárhelyi SK, Szentes és a bordányi Seni Girls SE. Az őszi és tavaszi alapszakaszban a csapatok négyszer találkoznak egymással, ezt követi az első négy csapat rájátszása, melynek győztese jogot szerezhet a 2012/2013-as évben az NB2 osztályban való indulásra.

 

A 6. forduló eredménye:

 

SENI GIRLS SZEGED SE – HLKC 17 – 25 (8-15)
HLKC: Tóth – Olasz 3, Wöller 2, Forrai 1, Tószegi 6, Vass 2, Sajtos 5 Cs: Molnár (k), Kovács 2, Szabó 4, Krumesz, Blaskovics

 

 

Jövő héten két mérkőzéssel folytatódik a bajnokság: november 19-én Bordányban lépnek pályára a 4. fordulóból elmaradt mérkőzésen, majd 20.-án hazai pályán fogadják az eddig kiválóan teljesítő szentesieket.

 

Olvassa el ezt is!

Egy étvágygerjesztő program szombatra

Egy étvágygerjesztő program szombatra

Szeptember 13-án ismét Vásárhelyi Ízök Fesztiválja. A gasztronómiai esemény a dr. Rapcsák András sétálóutcán, a BFMK előtt és az Almáskertben lesz. Részletes program.
Iskolakezdéskor is van jó megoldás

Iskolakezdéskor is van jó megoldás

Csaknem 400.000 diák tanul(t) már a Matek Oázis segítségével. A szülők, diákok visszejelzése szerint is megoldást jelentő, könnyen elérhető, és nem kell hozzá különóra.
Tanévnyitó az MGK-n

Tanévnyitó az MGK-n

Általános és pótfelvételi eljárás, valamint a nemzetközi felvételi eljárás végén 253 hallgató nyert felvételt a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Karára.
A Wenckheim-ügy újabb fejezete

A Wenckheim-ügy újabb fejezete

A Wenckheim-kastélyra, mint ismeretes hiába pályázott Hódmezővásárhely Önkormányzata, a megvétózott eljárás miatt Békés vármegyének adt.
 

És ezt már olvasta?

Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2 2025. 35. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Vadhús kóstolástól az illat-totóig - a virágvizektől az akvapóniáig
Vadhús kóstolástól az illat-totóig - a virágvizektől az akvapóniáig Huszonkétféle programon keresztül lehet bebarangolni a Mezőgazdasági Kar épületét szeptember 26-án 18.00 órától a Kutatók Éjszakáján.
 
Kick-box magyar bajnok lett Zsarkó Dániel Péter
Kick-box magyar bajnok lett Zsarkó Dániel Péter A hódmezővásárhelyi ITF Taekwon-do csapat vezetője kiválóan szerepelt, bekerült a VB-re induló magyar nemzeti válogatottba.
 
Ismét pályázik a kastélyra a vásárhelyi önkormányzat
Ismét pályázik a kastélyra a vásárhelyi önkormányzat Márki-Zay Péter polgármester úgy fogalmazott: „ezt a küzdelmet nem adjuk föl, nem fogjuk engedni azt, hogy a sok másik ellopott kastély után a szabadkígyósit is ellopják”.
 
Különleges vendég Vásárhelyen
Különleges vendég Vásárhelyen

Szeptember 3-án délelőtt Márki-Zay Péter polgármester fogadta a Városházán Ukrajna budapesti nagykövetét.

 
Nagyszerű mazsorett siker a győri VB-n
Nagyszerű mazsorett siker a győri VB-n A VB-n részt vett a hódmezővásárhelyi Emerald Dance Team SE, táncosai nagyszerű eredményekkel öregbítették a vásárhelyi mazsorett sportág hírnevét.
 
Tanévi menetrend 2025-2026
Tanévi menetrend 2025-2026 Mi várható a 2025/2026-os tanévre vonatkozó oktatási rend esetében, amely a tanítási szünetek idejét is tartalmazza.