GazdaságÚjabb sikeres rekonstrukció

2018. október 18., csütörtök
 
Újabb sikeres rekonstrukció

Befejeződött a csapadékvíz-elvezető rendszer rekonstrukciója a hódmezővásárhelyi Csúcs, Béketelep, Tabán és Kincses-telep városrészben, egymilliárd forintból több mint 13 kilométernyi csatornát újítottak fel.

 

 

 

 

 

A háziorvosi rendelők után, újabb rekonstrukció befejezéséről adtak ki közleményt.

A projekt célja Hódmezővásárhelyen a Régi Kenyere-éri csatorna hidraulikai kapacitásának növelése volt, illetve a Csúcs, Béketelep, Tabán, és Kincses-telep városrészek csapadék- és belvízelvezetésének fejlesztése és rekonstrukciója.

A Régi Kenyere-éri csatorna földmederrel rendelkezett, így a csatorna rézsűje több helyen megcsúszott az állandó vízmozgás és erózió következtében. Minden évben gondot okozott a létesítmény fenntartásánál a suvadások által elzárt mederszelvény kapacitásának csökkenése.

A tavaly tavasszal elindult beruházás egyik célja az volt, hogy növeljék Hódmezővásárhelyen a Régi Kenyere-éri csatorna hidraulikai kapacitását, valamint fejlesszék, helyreállítsák az érintett városrészek csapadék- és belvízelvezetését. Ezért felújították a csatornát. Több mint két kilométer hosszan mederelemeket helyeztek el, és a becsatlakozó nyílt árkokat is bekötötték, illetve kiburkolták.

 

Jelenleg Hódmezővásárhely jelentős részén működik kiépített csapadékvíz elvezető rendszer. A belterületről többnyire nyílt árkos rendszerben vezetik le a vizet, ahol nincs szennyvízcsatorna, ott jelentősen megemelkedhet a talajvízszint. A fejlesztés eredményeként megvalósult a Lévai utcai jelenlegi főgyűjtő csatorna mellé egy új főgyűjtő 1000 mm-es átmérővel, továbbá megépültek a Lévai utcai főgyűjtőre, illetve mellékgyűjtőkre csatlakozó utcákban a burkolt elemekkel kialakított nyílt szelvényű csatornák.

 

A beruházás eredményeképpen az érintett területek csapadékvíz-elvezetése hosszú távon megoldódott, és kedvező hatással van Hódmezővásárhely teljes területére.

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Egy helyszín két megemlékezés

Egy helyszín két megemlékezés

Az 1956-os forradalom és szabadságharc 62. évfordulóján, Hódmezővásárhelyen az ünnepi megemlékezés 23-án 9 óra 30 perckor a Kossuth téren zászlófelvonással kezdődik.

A Szeretem Vásárhelyt Egyesület környezettudatos akciója

A Szeretem Vásárhelyt Egyesület környezettudatos akciója

Szeretem Vásárhelyt Egyesület Hódmezővásárhelyen először szervezte meg használaton kívüli vagy rossz elektronikai eszközök gyűjtését.
Gyermeknap Vásárhelyen

Gyermeknap Vásárhelyen

Idén első alkalommal Hódmezővásárhely valamennyi kulturális intézménye hozzájárul a Városi Gyermeknap programjaihoz. Részletes program.

A szépségipar vásárhelyi díjazottjai

A szépségipar vásárhelyi díjazottjai

Balatonfüreden rendezték meg a Magyar Fodrász-Kozmetikus-Körmös Egyesület és Balatonfüred Önkormányzatának közös szervezésében a 67. Magyar Bajnokságot.
 

És ezt már olvasta?

Ünnepi megemlékezések Vásárhelyen június 4-én
Ünnepi megemlékezések Vásárhelyen június 4-én A Trianoni békediktátum aláírásának 105. évfordulóján, a Nemzeti Összetartozás Napján megemlékezéseket tartottak Hódmezővásárhelyen.
 
Jövő tavaszra halasztották az Alföldi Állattenyésztési Napokat
Jövő tavaszra halasztották az Alföldi Állattenyésztési Napokat Bár a járvány nem terjedt tovább, a szervezők döntése alapján a kiállítást az idén már nem pótolják.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025 2025. 19. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Súlyos, életveszélyes sérülést okozott a tűz
Súlyos, életveszélyes sérülést okozott a tűz Két embert kellett kórházba szállítani, miután szombaton a Paperében lévő egyik kiskertben a zöldhulladék-égetés során elszabadultak a lángok.
 
A hódmezővásárhelyi leventékről nyílt kiállítás
A hódmezővásárhelyi leventékről nyílt kiállítás A hódmezővásárhelyi leventék kálváriájáról nyílt Szebb jövő helyett háború, halál, fogság és megbélyegzés címmel kiállítás a Tornyai János Múzeumban.
 
Civil és sportszervezetek kaptak támogatást
Civil és sportszervezetek kaptak támogatást Hódmezővásárhely Önkormányzata idén is több, mint 35 millió forinttal támogatja a helyi egyesületek működését.
 
Az év online diákmédiuma lett a vásárhelyi Liszt média
Az év online diákmédiuma lett a vásárhelyi Liszt média Az Országos Ifjúsági Sajtófesztivál a fiatal újságírók és rádiósok legnagyobb éves találkozója. Idén is díjazták a legjobb diákújságírókat.