
Új tagozatokat is indít a meglévők átalakítása mellett a Bethlen Gábor Református Gimnázium a következő tanévben. A vásárhelyi középiskola a sávos rendszert részesíti előnyben, a változások célja pedig, hogy minél több fiatal helyben tanuljon tovább. Többek között ez derült ki a mai beiskolázási sajtótájékoztatón.
Fotó: VH
„Nem a helyi iskolákkal akarunk versenyezni, hanem azt szeretnénk, hogy minél szélesebb körű legyen a választék egy általános iskolás diáknak, ha a továbbtanulásról van szó. Mindezek mellett az is a célunk, hogy a vásárhelyi leendő középiskolások itt maradjanak a városban és ne kelljen más településre utazniuk.”- mondta Kádár Péter, a Bethlen Gábor Református Gimnázium igazgatója.
Sok újdonságot tartogat a Bethlen a 2012-es ’13-as tanévre. Az eddig megszokott tagozatok mellett, mint például a biológia-kémia, vagy a matematika-fizika párosítás, két új tagozatra is lehet felvételizni. Az egyik a természettudományokat továbbra is pártolva, a matematika és informatika párosítás, ahol többletóraszám biztosítja a szaktárgyakból való megfelelő felkészülést. A másik a művészeti szak, amelyen ének-zenei és tánc-dráma tantárgyakból terveznek emelt szintű képzést.
Az újdonságok a négyosztályos képzési rendszerbe épülnek be.
Az eddig megszokott tanrendben is akadnak változások, ezentúl, a humán tagozat magyar–történelem tantárgyi emelt szintű képzése a kommunikációs képzést is beemeli a kínálatba.
„A még talán elég fiatal tudományág mellett azért döntött a gimnázium vezetése, mert idén megnyitotta kapuit Vásárhelyen a Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola, ahová a leendő felvételizők többletpontot vihetnek középiskolai szaktárgyaikkal.”- indokolta az új tantárgy bevezetését az igazgató.
A középiskolai oktatásból az idegen nyelvek sem maradhatnak ki. Természetesen minden évfolyam minden tagozatán van nyelvi képzés, de külön nyelvi tagozat is indul. Négyosztályos rendszerben angol emeltszintű, míg a nyolcosztályos tagozaton az angol mellett másik két idegen nyelv tanulására is lehetőséget kapnak a diákok.
Összegezve, sok az újdonság, de ezeknek csak úgy lehetnek részesei a leendő gimnazisták, ha sikeres felvételi vizsgát tesznek. A szóbeli és írásbeli megmérettetést tavaly vezette be az iskola, és az egyéves tapasztalat azt mutatja,- mint arról Kádár Péter is beszámolt - „a felvételizők 80 százaléka tett sikeres vizsgát és így mi is fel tudjuk mérni, hogy ki áll készen a gimnáziumi évekre.” A felvételi eljárás megkezdéséhez alapfeltétel a 4. illetve 8. általános iskolai osztály sikeres elvégzése.
Az induló és meglévő tagozatokról a diákok és a szülők egyaránt részletes tájékoztatást kaphatnak az iskola nyílt napján, október 17-én. Az érdeklődés mellett, egy-egy tanórára is bepillanthatnak a Bethlenbe készülő diákok.