KözéletÚj papja lesz a Belvárosi Katolikus Plébániának

2012. július 26., csütörtök
 
Új papja lesz a Belvárosi Katolikus Plébániának

Kiss-Rigó László a Szeged – Csanádi Egyházmegye püspöke döntött a júniusban felszentelt négy pap szolgálati helyéről. 

 

 

 

Fotók: Szent Gellért Szeminárium

 

 

 

A Vásárhelyi Hírek megtudta, hogy közülük Rosszel Norbert a hódmezővásárhelyi Belvárosi Katolikus Plébániára kerül. Helyét augusztus 11-én foglalja el.

Június hagyományosan a papszentelések hónapja. A Szent Gellért Szeminárium négy végzős hallgatóját június 16-án szentelte pappá a szegedi dómban Kiss-Rigó László püspök. A szertartáson a püspök és a paptestvérek előtt a fiatalemberek fogadalmat tettek a tiszteletre és az engedelmességre, majd a közösség könyörgést mondott értük. Az összes paptestvér megáldotta őket; kézfogással és fejösszeérintéssel jelezték a négy új áldozó papnak, hogy közösségükbe fogadják őket.

 

Rosszel Norbert augusztus 11-én foglalja el szolgálati helyét a hódmezővásárhelyi Belvárosi Katolikus Plébánián, ahol káplánként segíti majd a plébános munkáját.

 

Jelenleg Csongrád megyében 38 plébánián lakik lelkipásztor, 25 plébánián valamely másik település plébánosa látja el a feladatokat.

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Tanévi menetrend 2025-2026

Tanévi menetrend 2025-2026

Mi várható a 2025/2026-os tanévre vonatkozó oktatási rend esetében, amely a tanítási szünetek idejét is tartalmazza.
Különleges vendég Vásárhelyen

Különleges vendég Vásárhelyen

Szeptember 3-án délelőtt Márki-Zay Péter polgármester fogadta a Városházán Ukrajna budapesti nagykövetét.

Ismét pályázik a kastélyra a vásárhelyi önkormányzat

Ismét pályázik a kastélyra a vásárhelyi önkormányzat

Márki-Zay Péter polgármester úgy fogalmazott: „ezt a küzdelmet nem adjuk föl, nem fogjuk engedni azt, hogy a sok másik ellopott kastély után a szabadkígyósit is ellopják”.
Kick-box magyar bajnok lett Zsarkó Dániel Péter

Kick-box magyar bajnok lett Zsarkó Dániel Péter

A hódmezővásárhelyi ITF Taekwon-do csapat vezetője kiválóan szerepelt, bekerült a VB-re induló magyar nemzeti válogatottba.
 

És ezt már olvasta?

Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2 2025. 35. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Vadhús kóstolástól az illat-totóig - a virágvizektől az akvapóniáig
Vadhús kóstolástól az illat-totóig - a virágvizektől az akvapóniáig Huszonkétféle programon keresztül lehet bebarangolni a Mezőgazdasági Kar épületét szeptember 26-án 18.00 órától a Kutatók Éjszakáján.
 
Egy étvágygerjesztő program szombatra
Egy étvágygerjesztő program szombatra Szeptember 13-án ismét Vásárhelyi Ízök Fesztiválja. A gasztronómiai esemény a dr. Rapcsák András sétálóutcán, a BFMK előtt és az Almáskertben lesz. Részletes program.
 
Tanévnyitó az MGK-n
Tanévnyitó az MGK-n Általános és pótfelvételi eljárás, valamint a nemzetközi felvételi eljárás végén 253 hallgató nyert felvételt a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Karára.
 
Iskolakezdéskor is van jó megoldás
Iskolakezdéskor is van jó megoldás Csaknem 400.000 diák tanul(t) már a Matek Oázis segítségével. A szülők, diákok visszejelzése szerint is megoldást jelentő, könnyen elérhető, és nem kell hozzá különóra.
 
Nagyszerű mazsorett siker a győri VB-n
Nagyszerű mazsorett siker a győri VB-n A VB-n részt vett a hódmezővásárhelyi Emerald Dance Team SE, táncosai nagyszerű eredményekkel öregbítették a vásárhelyi mazsorett sportág hírnevét.
 
Vásárhelyi sportolókat méltattak
Vásárhelyi sportolókat méltattak A város sportéletében is jelentős értéket képviselő eredményeket elért három fiatal vásárhelyi sportolót köszöntött a pénteken Márky-Zay Péter.